Tipsport Cup vyhráli hokejisté Sparty

Hokejisté Sparty zvítězili v letošním ročníků letního Tipsport Cupu, když ve finále porazili mužstvo Zlína 2:1. O branky vítězů se postarali Tomáš Netík a Martin Ručínský, za hosty skóroval Ivan Rachůnek

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

00:00 / 00:00

Sparťané vstoupili do utkání lépe. Po několika neproměněných příležitostech v úvodu zápasu se dokázal v 10. minutě prosadit gólově Tomáš Netík, který využil při přesilové hře přesnou přihrávku Petra Tona. Také v průběhu druhé části byli Pražané nebezpečnějším týmem. Jejich šance ale spolehlivě likvidoval zlínský gólman Jakub Sedláček.

Velkou příležitost srovnat skóre měli hosté na začátku posledního dějství, 76 vteřin trvající přesilovou hru pět na tři ale využít nedokázali. Gólově se tak prosadila znovu Sparta. Ve 46. minutě se dostal sám před Sedláčka Martin Ručínský a bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0. Zlín o další tři minuty později ještě brankou Ivana Rachůnka utkání zdramatizoval, na vyrovnání už ale hosté nedosáhli.

Sparta Praha - PSG Zlín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Netík (Ton, Langhammer), 46. Ručinský (Hlinka, Černošek) - 49. Rachůnek (Hamrlík). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 9:6, navíc Köhler (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1057.

Sparta: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Gulaši, Jan Hanzlík, J. Mrázek - D. Výborný, Hlinka, Ručinský - Hromas, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Netík - Hrdel, Koreis, Látal. Trenéři: Hynek a F. Výborný.

Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Kučný, Linhart, Lučka - Leška, Záhorovský, Rachůnek - Důras, Köhler, Kollár - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Balán, Čech. Trenéři: Venera a Rost. Vlach.

Filip Šedivý, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít