Tipsport extraliga: Karlovy Vary před novou sezonou s novým trenérem

V loňském roce oslavy domácího titulu, v minulé sezóně pro změnu dlouhotrvající trápení a účast ve skupině o udržení - takový byl úděl hokejistů Energie Karlovy Vary a samozřejmě i jejich fanoušků, kteří tak mohli okusit širokou škálu pocitů - od nadšení až po rozpaky a zklamání. Co je asi čeká v příštích týdnech a měsících?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport extraliga | Foto: Hokej.cz

Vzpomínka na vzácné hokejové posvícení z dubna 2009 byla sice pro hráče Karlových Varů příjemná, ale v uplynulé sezóně jim, jak známo, spíše překážela než, pomáhala. Letní pauza přispěla tedy k tomu, aby Západočeši pozapomněli na dlouhou sérii nevydařených zápasů na domácím ledě a aby přemýšleli o tom, jaký hokej asi budou produkovat teď.

Tak já doufám, že lepší, protože loni nám moc nešlo,“ slibuje za sebe i za ostatní kapitán Energie Václav Skuhravý.

Do nové sezony s novým trenérem

Vedení klubu ovšem nespoléhá jen na dobrá předsevzetí hráčů. Jednou z nových tváří v týmu je trenér Antonín Stavjaňa, který vede mužstvo spolu s Václavem Baďoučkem. Počítá se mezi ty hodnější nebo přísnější trenéry?

Přehrát

00:00 / 00:00

Vary před sezonou

„To jsme si ještě s kolegou nevyjasnili, jestli já jsem ten hodný nebo on je ten zlý. Já jsem spíš demokrat. Říkám, že hráčům je potřeba dát určitou důvěru a samozřejmě jsou i momenty, kdy je na ně potřeba zatlačit, takže od všeho něco,“ říká nový trenér Energie Antonín Stavjaňa.

Na rozdíl od řady dalších extraligových týmů, které se poohlížejí po posilách mezi Američany a Kanaďany, Energie míří jiným směrem - na východ a do Skandinávie.

My jsme tady měli v jednu chvíli dost cizinců. Teď máme dva Slováky, dva Finy, tři Rusy. Hráč ze zahraničí by měl být rozhodně něčím odlišný od těch našich, měl by být přínosem. Je to zákonité, měl by být prostě trošku jiný,“ popisuje optimální sestavu kádru Stavjaňa.

Bez gólů to nikdy nepůjde

Z Chomutova se přestěhoval do dresu Energie útočník David Hruška a v jeho případě asi není těžké uhodnout, jaká slova zazněla na uvítanou: Chceme hráče, který umí dávat góly.

„Já jsem ty góly vždycky dával. To je to, co ode mě trenéři očekávají, takže doufám, že to splním a pomůžu Karlovým Varům ze začátku k dobrým výsledkům,“ říká Hruška

Nový trenér = nový styl

A jakouže filozofií se řídili karlovarští při hledání posil pro nadcházející sezónu?

„Chtěli jsme, aby ten styl nebyl zas tak silový, abychom sehnali nějaké nějaké technické hráče,“ vysvětluje trenér Stavjaňa.

Což ale nemá znamenat, že nutí některé zkušené hráče, aby od základu změnili svůj hokejový rukopis.

„My co jsme hráli silově, tak budeme hrát pořád stylově, ale je dobré, že tu je více techničtějších hráčů do přesilovek a standardních situací,“ říká Václav Skuhravý.

Dost možná, že jemu i spoluhráčům se v létě vícekrát zdálo o tom, kolikrát v loňské sezóně při domácích zápasech nechtěně brnkali na nervy svých fanoušků.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme