Tipsport extraliga nabídne kompletní 42. kolo

Hokej sice vnímáme jako osvědčenou lidovou zábavu, ale to neznamená, že by fanoušci některých extraligových týmů občas neměli pocuchané nervy. Dnešek je zadán v hokejovém kalendáři pro 42-té kolo Tipsport extraligy, a tak je víc než pravděpodobné, že pěkných pár fanoušků si zrovna prohlíží tabulku nejvyšší domácí soutěže a že ne každý se při tom usmívá od ucha k uchu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

„To není věc jednoho člověka, je to kolektivní sport,“ odpovídal v polovině loňské sezóny trenér Vladimír Jeřábek těm, kteří ho poplácávali po zádech a ujišťovali, že jeho příchod hokejistům Komety Brno viditelně prospěl.

V probíhajícím ročníku extraligy to dlouho vypadalo, že neradostné časy jsou zapomenuty. Brněnští hokejisté se ještě před pár týdny pohybovali na špici tabulky a nejen příznivci Komety byli ochotni tvrdit, že kdyby nic jiného - tomuto celku nemůže uniknout přímý postup do play off.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Aleš Procházka rozebral před 42. kolem brněnskou krizi

Pak ale přišel kolaps v podobě teď už dvanáctidílné série neúspěšných zápasů a nepomohlo ani to, že trenérské žezlo vzal do rukou Ladislav Lubina.

Také pod jeho vedením už Brno čtyřikrát prohrálo, z toho dvakrát na domácím ledě s papírově nejslabšími soupeři - Kladnem a Mladou Boleslaví.

„Nevím, jestli v tom vidím nějaký rozdíl. Myslím si, že může porazit každý každého,“ prohlašuje trenér Lubina a doufá, že právě to se povede Kometě v dnešním utkání v Litvínově. K tomu je ovšem kromě jiného zapotřebí dávat góly.

„Že dáváme málo gólů posloucháme pořád. A proto je potřeba zvýšit důraz do koncovky.“

Situace v tabulce se dramatizuje právě tam, kde se rozhoduje o bytí a nebytí v předkole play off. Mocně finišující plzeňští indiáni už dýchají na záda hráčům Komety a Litvínova a ani 12-tá Sparta ještě neztratila chuť a naději na postup.

To samozřejmě vnímají i brněnští fanoušci, kteří se nenechávají odradit nepovedeným obdobím svého týmu.

„Je důležité, že oni se jdou na hokej pobavit. A to si myslím, že je u hokeje drží,“ skládá poklonu trpělivým a všudypřítomným příznivcům svého týmu Ladislav Lubina.

A jak moc se pobaví fanoušci Komety při utkání v Litvínově? To je pouze jedna z řady otázek provázejících dnešní 42-té kolo Tipsport extraligy.

Po 19-té hodině se s mikrofonem vydáme i na další zápasy: Třinec- Mladá Boleslav, České Budějovice- Slavia, Zlín- Kladno, Plzeň- Sparta, Karlovy Vary- Pardubice a Liberec- Vítkovice.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme