Tipsport extralize stále vévodí tandem Plzeň - Zlín

Desáté kolo hokejové Tipsport extraligy skoro jako by se nehrálo. Čelo i chvost tabulky po něm totiž zůstal beze změn. O skóre stále vede Plzeň před Zlínem, na posledních třech místech jsou srovnány týmy Slavie, Mladé Boleslavi a Karlových Varů.

Karlovým Varům nepomohl k bodům proti Zlínu ani gól Skuhravého

Karlovým Varům nepomohl k bodům proti Zlínu ani gól Skuhravého | Zdroj: ČTK

Lídr z Plzně proti trápícímu se Litvínovu. To neměl být pro Indiány velký problém, ale zásluhou výtečného Fraňka v brance Severočechů neměli až do konce utkání klid. Skórovat totiž dokázali jen Dvořák s Kovářem. V závěru pak snížil Majdan a Plzeň se ještě o vítězství bála. Nakonec skóre 2:1 uhájila a Litvínov tak čeká na výhru už pět zápasů.

Ani Zlín neměl na ledě posledních Karlových Varů jednoduchou úlohu. Na světelné tabuli dlouho panoval výsledek 1:1, který v prvních dvou minutách určili oba kapitáni - hostující Čajánek a domácí Skuhravý. Změnu přinesla až 57. minuta, v níž se prosadil Tesařík a vítězství Moravanů 3:1 završil posláním puku do prázdné klece Leška.

Na třetí příčku se přes Kladno a Pardubice, které utkání 10. kola ještě čeká, přehnaly díky tříbodovému zisku v Brně České Budějovice, pro které to bylo první letošní vítězství na soupeřově ledě. Pod jejich úspěchem je podepsána především dobrá defenziva v čele s brankářem Kovářem. Ten nedovolil domácím jejich převahu přetavit v body.

Oba pražské celky si v nedělním večeru vyzkoušely samostatné nájezdy. Úspěšná ale byla jen Sparta, která přetlačila mistrovský Třinec, a připsala si tak první domácí výhru v této sezóně. O tom, že se nekonala už v základní hrací době, rozhodla střela hostujícího Peterka z 58. minuty. Rozhodující nájezd se vydařil Brošovi.

I v duelu Liberce se Slavií došlo na "dovednostní soutěž", a to díky tomu, že sešívaní dotáhli na severu Čech dvoubrankové manko. Na jeho tvorbě se dvěma góly podílel domácí Bárta. Na 3:3 vyrovnal pět minut před koncem Hertl. Bod navíc pro Liberec vybojoval kapitán Nedvěd, který během šedesáti minut nastřádal dvě asistence.

Nejvíce branek viděli fanoušci ve Vítkovicích a k radosti většiny z nich jich více vstřelili domácí hokejisté. Ti přestříleli Mladou Boleslav 8:4. Dobrý večer kapitánů podtrhl vítkovický Jiří Burger, který se zaskvěl hattrickem. Jednu přihrávku si zapsal při své premiéře v nejvyšší soutěži sedmnáctiletý Australan Walker.

Výsledky 10. kola:
Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0), HC Kometa Brno - HC Mountfield Č. Budějovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2), HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0), HC Vítkovice Steel - BK Mladá Boleslav 8:4 (3:1, 1:1, 4:2), HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1), HC Energie Karlovy Vary - PSG Zlín 1:3 (1:1, 0:0, 0:2).

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít