Tlustý dal v NHL desátý gól v sezoně, prosadil se i Voráček

Český hokejový útočník Jiří Tlustý si v letošním zkráceném ročníku NHL připsal už desátou trefu, gólem se podílel na výhře Caroliny nad Floridou 6:2. V dresu poražených Panthers si první přesnou trefu v sezoně připsal obránce Filip Kuba.

Poprvé v sezóně skóroval útočník Caroliny Jiří Tlustý v minulém utkání ve Philadelphie | Zdroj: ČTK

Tlustému se v letošním ročníku zámořské soutěže daří, je aktuálně nejlepším českým střelcem v NHL a skóroval ve druhém utkání po sobě. V duelu s Floridou se trefil v 9. minutě, když zvyšoval vedení domácích na 2:0.

Do statistik promluvil také Jakub Voráček, který se jednou brankou – svou devátou v sezoně – podílel na těsné výhře Philadelphie nad Ottavou 2:1. Jeho gól otevíral skóre utkání v 28. minutě, Voráček je stále neproduktivnějších Čechem v NHL.

Gólové hody připravili fanouškům hokejisté Montrealu, kteří na domácím ledě podlehli Pittsburghu 6:7 v prodloužení. Tomáš Vokoun v bráně Penguins zaznamenal 33 úspěšných zásahů, ale šestkrát inkasoval. Dvě asistence si v dresu Canadiens připsal obránce Tomáš Kaberle.

NHL:

Philadelphia - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 28. Voráček, 32. Simmonds - 35. Methot. Střely na branku: 41:34. Diváci: 19.959.

Boston - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 24. Seguin (Krejčí), 25. Peverley, 58. Marchand - 6. Stamkos, 9. Killorn. Střely na branku: 27:22. Diváci: 17.565.

Buffalo - New Jersey 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 28., 44. a rozh. nájezd Pominville, 50. Hecht - 30. Bernier, 42. Henrique, 52. Loktionov. Střely na branku: 23:31. Diváci: 19.070.

Winnipeg - Washington 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. Hendricks, 44. Brouwer, 45. Ribeiro. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 21 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 35:21. Diváci: 15.004.

Carolina - Florida 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)
Branky: 7. a 10. J. Jokinen, 34. a 53. E. Staal, 9. Tlustý, 26. Riley Nash - 18. Matthias, 40. Kuba. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18.680.

Phoenix - Anaheim 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 33. a 41. Korpikoski, 54. a rozh. nájezd Sullivan, 11. Lombardi - 1., 33. a 38. Cogliano, 47. S. Koivu. Střely na branku: 37:35. Diváci: 15.227.

Vancouver - Los Angeles 5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
Branky: 4. Hamhuis, 31. Raymond, 36. D. Sedin, 38. Hansen, 60. Higgins - 27. Justin Williams, 34. Nolan. Střely na branku: 24:30. Diváci: 18.910.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít