Tlustý potvrdil pozici nejlepšího českého střelce v NHL

Český hokejista Jiří Tlustý potvrdil v nočním programu NHL pozici nejlepšího českého střelce v zámořské soutěži. V dresu Caroliny si připsal dvě branky, ani to ale nestačilo Hurricanes na výhru, s New Yorkem Rangers prohráli 3:4 v prodloužení.

Poprvé v sezóně skóroval útočník Caroliny Jiří Tlustý v minulém utkání ve Philadelphie | Zdroj: ČTK

Na čele tabulky českých střelců v NHL má Jiří Tlustý aktuálně náskok dvou zásahů před Jakubem Voráčkem. Opačné je pořadí v celkové produktivitě, kde mezi Čechy vede právě Voráček a Tlustý na něj na druhém místě ztrácí osm bodů.

New Yorku Rangers pomohla výhra nad Hurricanes v prodloužení k jistotě účasti v play-off. Tu má i Ottawa, která zvítězila na ledě Washingtonu 2:1 v prodloužení. Naopak Winnipeg s českým gólmanem Ondřejem Pavelcem se do letošních vyřazovacích bojů nepodívá, sezonu navíc uzavřel prohrou 2:4 s Montrealem.

Zatímco Východní konference už zná kompletní složení pro play-off, v Západní konferenci přinesou závěrečné zápasy ještě pořádné drama. Na aktuální sedmou příčku poskočil po výhře 5:2 nad Nashvillem Detroit, osmá je Minnesota a devátý i přes výhru 3:1 nad Dallasem Columbus.

NHL:

Philadelphia - NY Islanders 2:1, Washington - Ottawa 1:2 v prodl., Carolina - New York Rangers 3:4 v prodl., New Jersey - Pittsburgh 3:2, Detroit - Nashville 5:2, Winnipeg - Montreal 2:4, St. Louis - Calgary 4:1, Dallas - Columbus 1:3, Florida - Toronto 0:4, Vancouver - Anaheim 1:3, Boston - Tampa Bay 2:0.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít