To finále je Jirkovo, vysekl brankáři Trvajovi poklonu Divíšek

Uhodnete, co měli společného po včerejším vítězství v Plzni hokejisté Komety Brno? Samozřejmě nadšení nad čerstvě vybojovaným postupem do finále play-off, ale také to, že při pozápasovém setkání s novináři je pomalu nebylo ani slyšet. Rozhodně však ne proto, že by se styděli svěřit se svými prožitky. Důvod byl docela jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třetí zápas semifinále play off hokejové extraligy HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 30. března v Brně. Plzeňský hráč Martin Straka a brněnský gólman Jiří Trvaj tváří v tvář | Zdroj: ČTK

A pro toho, kdo zná mentalitu českých fanoušků, určitě hodně překvapivý: vyprodané plzeňské tribuny totiž neúnavně oslavovaly svůj tým, který se právě zklamaně loučil s nadějí na finále i s letošní sezónou. Na tuzemské poměry opravdu vzácný přírodní úkaz.

A mezitím, obklíčeni bouřlivou kulisou, se brněnští hráči pokoušeli pochytit, co by od nich klubko dychtivých novinářů rádo slyšelo. Nechyběla ani otázka, zda je vůbec proveditelné, aby po včerejšku byl v Brně ještě větší hlad po hokeji.

„Jestli větší, to nevím, jedině že by šel nafouknout stadion. Je to hezké, lidi jsou fantastičtí, myslím, že v Brně už je hokej náboženstvím,“ zkoušel přehlušit okolní vřavu útočník Tomáš Svoboda a nezapomněl ani dodat, co mu při úspěšném tažení Komety do finále play-off udělalo největší radost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kometa Brno postoupila do finále extraligy, podle hráčů je hokej v Brně už takřka náboženstvím

„V zápasech, které jsme hráli venku, ať už se Spartou nebo s Plzní, jsme klidně mohli o gól prohrát a být venku už ve čtvrtfinále. Teď ale víme, že máme sílu a nesložíme zbraně ani tehdy, když prohráváme.“

V takové chvíli ovšem nemohla chybět zmínka o brankáři Jiřím Trvajovi, který se ve vyřazovacích bojích o titul stal postrachem soupeřů a idolem brněnských fanoušků.

„Je úžasný, myslím, že to finále je jeho, on nás sem dotáhl a my mu za to hrozně moc děkujeme. Chytá famózně!“ ujal se pochvaly Tomáš Divíšek, zatímco Radek Dlouhý zase ochotně přiznal, že týdenní pauza před startem finálové série přijde opravdu vhod.

„Tyhle série byly strašně náročné na fyzičku, takže jsme rádi, že teď máme trochu delší čas na regeneraci.“

Divíšek by rád Pardubice

A koho by si dva Tomášové v dresu Komety - tedy Divíšek a Svoboda - vybrali jako finálového soupeře? Pardubice nebo Liberec?

„Teď bych rád Pardubice, mám to tam rád, jsem tam doma,“ přiznal Divíšek.

„Necháme to asi osudu,“ usmál se Svoboda.

Ten, tedy osud, možná při dnešním utkání v Liberci dá hráčům Komety definitivní odpověď - nebo si svůj verdikt schová až na čtvrtek.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme