Tomáš Fleischmann dvěma góly a asistencí řídil výhru Montrealu

První tříbodový večer po více než dvou letech zažil v NHL Tomáš Fleischmann. Proti Winnipegu vstřelil dva góly Montrealu, na třetí přihrál a byl vyhlášen druhou hvězdou při výhře 5:1. Asistencí se do statistik zapsali také Tomáš Hertl, Jiří Sekáč, Ondřej Palát a Andrej Šustr.

Tomáš Fleischmann střílí druhý gól Montrealu při výhře 5:1

Tomáš Fleischmann střílí druhý gól Montrealu při výhře 5:1 | Zdroj: Reuters

Po přestupu do Canadiens zaznamenal Fleischmann ve 12 zápasech pouze dvě branky, proti Jets svůj účet zdvojnásobil. V 17. minutě nejdřív dorazil rychlou akci Davida Desharnaise, po 35 sekundách druhé třetiny sám z protiútoku překonal brankáře Hutchinsona podruhé a zvýšil na 3:0.

Po dalším gólu Montrealu šel do branky Jets Ondřej Pavelec a ve zbývajících 37 minutách zápasu inkasoval pouze jednou ze 17 střel. Canadiens už ale hlídali náskok 5:1 a i po pěti zápasech jsou na domácím ledě stoprocentní.

Tampa Bay otočila zápas v Carolině na 4:3 a ukončila čtyřzápasové čekání na bodový zisk. Svůj první bod v sezoně zaznamenal asistencí u vítězné branky Andrej Šustr, přihrávku si do statistik zapsal i Ondřej Palát.

Jiří Sekáč z Anaheimu po minutě zápasu s Nashvillem vybojoval za brankou puk pro Rickarda Rakella, jenž nasměroval Ducks k vítězství 4:2. U důležitého gólu 99 sekund před koncem zápasu San Jose Coloradu asistoval Tomáš Hertl. Sharks vyhráli 4:3.

Výsledky NHL:
Colorado - San Jose 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 6. Iginla, 33. Beauchemin, 59. McLeod - 33. a 59. Burns (na druhou Hertl), 8. Ward, 59. Pavelski. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17.128. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauchemin (Colorado), 3. Marleau (San Jose).

Carolina - Tampa Bay 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)
Branky: 16. E. Staal, 56. Versteeg, 60. J. Staal - 21. Callahan (Palát), 39. Stamkos, 45. Brown, 50. Johnson (Šustr). Střely na branku: 35:31. Diváci: 9.081. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa), 2. Versteeg (Carolina), 3. Stamkos (Tampa).

Anaheim - Nashville 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. Rakell (Sekáč), 12. Vatanen, 12. Cogliano, 32. Stewart - 26. Weber, 33. Jarnkrok. Střely na braku: 28:42. Diváci: 16.276. Hvězdy zápasu: 1. Stewart, 2. Andersen, 3. Vatanen (všichni Anaheim).

NY Islanders - Buffalo 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 34. De Haan - 47. Moulson, 54. Reinhart. Střely na branku: 30:22. Diváci: 11.278. Hvězdy zápasu: 1. Reinhart, 2. Moulson (oba Buffalo), 3. De Haan (Islanders).

Montreal - Winnipeg 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)
Branky: 17. a 21. Fleischmann, 7. Byron, 24. Desharnais (Fleischmann), 38. Eller - 54. Thorburn. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 37 minut, ze 17 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 26:19. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Desharnais, 2. Fleischmann, 3. Byron (všichni Montreal).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít