Tomáš Kaberle plánuje hokejovou školu, chce pendlovat mezi Českem a Torontem

S profesionálním hokejem skončil a dál zůstane žít tam, kde ho dlouhá léta hrál. Stejně jako třeba asistent reprezentačního trenéra Jaroslav Špaček chce i Tomáš Kaberle zůstat u hokeje i po skončení kariéry. Toronto je jeho druhým domovem, ale do Česka se hodlá pravidelně vracet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kaberle popsal oslavy zisku Stanleyova poháru | Foto: Šárka Ševčíková

„Po sezoně jsem mluvil s manželkou. Řekl jsem, že své už jsem si odehrál a teď se budu věnovat jiným věcem. Bylo by hezké zůstat u hokeje, ale teď si dám chvíli volno a budu se věnovat rodině. Pak uvidíme, co bude dál,“ vysvětluje rozhodnutí o konci kariéry Tomáš Kaberle.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další plány Tomáše Kaberleho zjistil reportér ČRo František Kuna

Kaberle odehrál za Maple Leafs 12 sezon v NHL. A tak není divu, že si k hlavnímu městu kanadské provincie Ontario našel tak blízký vztah. Chce s ním spojit i svou budoucnost.

„V Torontu je hokej číslo jedna, tak třeba budu trénovat žáčky nebo založím hokejovou školu. Pomalu vymýšlím, jak by to mělo vypadat,“ přemítá bývalý obránce.

„Jsem tu dost dlouho, je to můj druhý domov. Manželka je Italokanaďanka a člověk se tu zvykl. Mám spoustu kamarádů jak tady, tak doma. Budu pendlovat mezi Českem a Torontem. Vyhovuje mi to. Je to jako když člověk hraje dál,“ plánuje Tomáš Kaberle.

Hokejový obránce Tomáš Kaberle ukončil kariéru, chce se věnovat rodině

Číst článek

U ledu zatím může být se svým malým synem a třeba načne třetí generaci úspěšných hokejistů se jménem Kaberle.

„Chci, aby zůstal u sportu. Dělá toho víc, teď začal s tenisem a fotbalem. S bruslemi to dnes bylo těžké, ale v botách mu hokej šel. Baví ho to. Když jsem se ho ptal, jestli chce jít domů, tak řekl, že ještě ne. Doufám, že to tak i zůstane,“ říká 38letý Tomáš Kaberle, který se poohlíží po další kariéře na zimních stadionech, jen s tím rozdílem, že už ne jako hráč.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme