Tomáš Kaberle si odbyl vítěznou premiéru v dresu Bostonu

Český obránce Tomáš Kaberle se po trejdu z Toronta připojil k mužstvu Bostonu dvacet minut před rozbruslením a hned naskočil do utkání v Ottawě. S novými spoluhráči se pak radoval z vítězství 4:2.

Spokojený Tomáš Kaberle

Spokojený Tomáš Kaberle | Foto: Miroslav Konvalina

Kladenský odchovanec se sice do statistik utkání nezapsal, ale odehrál necelých dvacet minut. Útočník David Krejčí se na vítězství Bruins podílel dvěma asistencemi. Po jeho přihrávkách Boston odskočil svému soupeři ze stavu 1:1 na 3:1.

V dresu domácí Ottawy se do statistik zapsali útočník Milan Michálek a obránce Filip Kuba. Oba se podíleli na jednom gólu finální přihrávkou. Stejným příspěvkem pomohl k výhře Detroitu Jiří Hudler. Rudá Křídla vyhrála na ledě Floridy v jejíž brance nechyběl Tomáš Vokoun.

Ten si připsal šestadvacet úspěšných zákroků a inkasoval čtyři góly. Prohru Panthers neodvrátil ani Radek Dvořák, který v sedmnácté minutě snižoval na 1:2. Do střelecké listiny se zapsal i útočník Martin Havlát v dresu Minnesoty, který pátým gólem pečetil výhru nad Anaheimem.

Do sestavy Minnesoty se po dlouhém léčení zraněného ramene vrátil obránce Marek Židlický, který musel vynechat jedenadvacet zápasů. Svým šestým gólem v sezoně přispěl k vítězství St. Louis Vladimír Sobotka. Na Buffalu uzavřel skóre na konečných 3:0.

Výsledky NHL:
New Jersey - NY Rangers 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 29. Kovalčuk. Střely na branku: 28:16. Diváci: 17.625.
Buffalo - St. Louis 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 23. Oshie, 39. Backes, 59. Sobotka. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.493.
Ottawa - Boston 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 23. Butler (M. Michálek), 59. Kovaljov (Kuba) - 27. a 56. Marchand, 50. Horton (Krejčí), 56. Seidenberg (Krejčí). Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.521.
Florida - Detroit 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)
Branky: 17. Dvořák, 40. Wideman, 50. Weiss - 2. a 53. Bertuzzi, 7. Cleary (Hudler), 24. Dacjuk. Střely na branku: 32:30. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu 59 minut, inkasoval čtyři branky ze 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 19.947.
Carolina - Philadelphia 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 5. LaRose, 7. Skinner, 57. Cole - 23. Betts, 55. Coburn. Střely na branku: 29:23. Diváci: 18.726.
Minnesota - Anaheim 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. M. Koivu, 16. Cullen, 34. Nyström, 34. Brodziak, 57. Havlát - 4. Perry. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.967.
Chicago - Columbus 3:4 (2:1, 1:3, 0:0)
Branky: 8. a 11. Sharp, 36. P. Kane - 6. Calvert, 30. Vermette, 33. MacKenzie, 36. Stralman. Střely na branku: 40:36. Diváci: 21.708.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít