Tomáš Kaberle spekulace o výměně z Toronta neřeší, soustředí se na přípravu

Kladenští odchovanci Tomáš Plekanec a Tomáš Kabele se zapojili do přípravy s mateřským klubem. Ne, netěšte se, ani jeden z nich v září v kladenském dresu do extraligy nenaskočí, i když právě Tomáš Kaberle pořád neví, kde vlastně bude hrát.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Kaberle | Foto: ČRo

Pro Tomáše Kaberleho je to už pořádně obehraná písnička. Minimálně posledních pět let se každé léto mluví o tom, že z Toronta odejde. Ani letos se tak ale zatím nestalo, i když sám hráč by se tomu nedivil. Spekulace kolem dalšího působení ještě neustaly.

„Do 15. srpna se to všechno ještě může hýbat. Spíš to vypadá, že někam půjdu, tak čekám. Ale nějak se tím nezabývám, nějak to dopadne. Já se musím soustředit jenom na trénink,“ prohlásil elitní český obránce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kaberle spekulace o výměně z Toronta neřeší, soustředí se na přípravu

Tomáš Kaberle je dlouhodobě považovaný za jednoho z nejlepších beků v celé NHL vůbec, ale v Torontu marně čeká na nějaký výraznější týmový úspěch. V posledních letech se jeho mužstvo není schopné dostat do play-off, a ani minulá sezona nebyla výjimkou.

Přesto Kaberle nikdy sám nemluvil o tom, že by chtěl Maple Leafs opustit, v klubu i ve městě se zabydlel a je tam spokojený. Teď už ale nemá ve smlouvě klauzuli, že by ho klub nemohl vyměnit, a tak je připravený na to, že se může stěhovat.

„Já už jsem si zvykl, za posledních pět let toho slyším dost. Byly vždycky úvahy v sezóně, potom i v létě. Patří to k hokeji a může se to stát komukoli,“ konstatuje Tomáš Kaberle.

Zkušenosti mladšímu ze slavné bratrské dvojice velí připravovat se na novou sezonu stejně jako jindy. A i když Tomáš Kaberle netuší, jestli se bude vracet do Toronta, s tamními trenéry je ve spojení i teď v létě.

„Určitě nějaký plán je, když člověk chce, nějaké cviky. To si vždycky domluvím, než odletím, aby mi to poslali na mail. Já se na to podívám a někdy to zapojím do tréninku,“ popsal dvaatřicetiletý hokejista komunikaci s kouči Maple Leafs.

Tomáš Kaberle patří mezi hokejisty, kterým se v kariéře vyhýbají zranění. I když letošní léto přineslo drobnou výjimku potvrzující pravidlo.

„Zdraví musí být. Musím zaťukat, že nic většího jsme neměl. V létě jsem byl tedy na operaci kotníku. Zatím je to docela dobré. Trochu mě to tlačí, ale to je jenom o zvyku, než se stehy zahojí pořádně. Ale nic většího nebylo a doufám, že to tak bude dál,“ věří Tomáš Kaberle.

Miroslav Bureš, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme