Tomáš Plekanec čtyřmi body táhl Montreal, k výhře pomohl i Hudler

Tomáš Plekanec dvěma zásahy a dvěma asistencemi pomohl Montrealu k výhře nad Islanders 6:4 a prosadil se i Jiří Hudler z Calgary. Do branky Nashvillu se poprvé v sezoně dostal střídající Marek Mazanec, zvítězil ale Detroit s Petrem Mrázkem.

Tomáš Plekanec byl první hvězdou Montrealu při výhře nad Islanders, ke čtyřem bodům mu gratulovali i spoluhárič Subban a Markov | Zdroj: Reuters

Čtyřbodové představení Tomáše Plekance v zápase Montrealu s NY Islanders začalo už ve druhé minutě, kdy připravil přesilovkový gól na 1:0 pro obránce Subbana, hned na začátku druhé části hry navíc vybojoval puk v útočném pásmu a naservíroval ho Weisemu před odkrytou branku.

Český útočník se příliš nezdržoval ani ve 35. minutě. Přesilovou hru využil střelou do modré čáry po pěti sekundách. O titul první hvězdy zápasu si Tomáš Plekanec řekl 6 minut před koncem, když přečíslení dvou na jednoho zakončil gólem na 6:2. Canadiens nakonec zvítězili 6:4.

Hráči Calgary Flames neudrželi dvoubrankové vedení na ledě San José a po polovině zápasu prohrávali 2:3, pak si ale s pukem mezi kruhy nabruslil Jiří Hudler a střelou zápěstím docílil svého 13. gólu v sezoně.

Na další gól čekali diváci v aréně Sharks téměř 29 minut a dočkali se ho až v prodloužení, když o druhém bodu pro Calgary rozhodl Sean Monahan.

Pětizápasovou vítěznou sérii Nashvillu doma ukončil Detroit v čele s Petrem Mrázek. Red Wings vedli ve 13. minutě zápasu už 3:0 a do branky Predators se poprvé v sezoně dostal Marek Mazanec. Ten ve zbytku zápasu dostal z dvaceti střel dvě branky.

Podstatně více práce měl v druhé brance Petr Mrázek, který sice pustil také dva góly, mířili na něj ale celkem 36 střel. Detroit vyhrál třetí zápas v řadě, tentokrát 5:2.

Marek Neuvirth v brance Buffala ani 28 zásahy nezabránil desáté prohře Sabres v řadě. Na výhře Philadelphie 4:3 se jednou asistencí podílel také Jakub Voráček, který tak drží v čele kanadského bodování soutěže tříbodový náskok.

Při zranění dvou brankářů Red Wings dostává Petr Mrázek v brance Detroitu mnohem víc příležitostí | Foto: Reuters

NHL:
Boston - Columbus 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 12. Söderberg - 57. a 60. Calvert, 8. Johansen. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Calvert, 2. McElhinney (oba Columbus), 3. Rask (Boston).

Buffalo - Philadelphia 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 19. a 59. Girgensons, 40. Ennis - 24. Umberger, 28. Streit (Voráček), 46. Vandevelde, 49. Raffl. Střely na branku: 27:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval čtyři branky z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Girgensons (Buffalo), 2. Del Zotto, 3. Umberger (oba Philadelphia).

Montreal - NY Islanders 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)
Branky: 35. a 54. Plekanec, 2. Subban (Plekanec), 21. Weise (Plekanec), 41. Galchenyuk, 52. Desharnais - 31. Okposo, 37. Kuljomin, 55. Lee, 58. Tavares. Střely na branku: 35:31. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Plekanec, 2. Markov, 3. Desharnais (všichni Montreal).

Ottawa - Carolina 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: 25. Ceci, 41. Stone - 20. Malone, 43. Faulk, 55. Gerbe. Střely na branku: 32:28. Diváci: 17.434. Hvězdy zápasu: 1. Chudobin (Carolina), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Faulk (Carolina).

Detroit - Nashville 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)
Branky: 13. a 40. Tatar, 1. Nyquist, 12. Quincey, 23. Zetterberg - 19. Ekholm, 41. Fisher. Střely na branku: 24:36. Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval dvě branky z 36 střel a úspěšnost zásahů měl 94,44 procenta. Marek Mazanec odchytal za Nashville 47 minut, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Tatar, 2. Sheahan, 3. Dacjuk (všichni Detroit).

Tampa Bay - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 2. a rozhodující sam. nájezd Callahan, 45. Stralman - 21. O'Reilly (Hejda), 60. MacKinnon. Střely na branku: 31:42. Diváci: 19.204. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Tampa Bay), 2. Varlamov (Colorado), 3. Callahan (Tampa Bay).

Florida - Edmonton 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. Gudbranson, 35. Huberdeau - 24. Eberle, 47. Hendricks, rozhodující sam. nájezd Jakupov. Střely na branku: 37:34. Diváci: 10.529. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. Jakupov (Edmonton), 3. Mitchell (Florida).

St. Louis - Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. Shattenkirk, 42. Steen, 55. Oshie. Střely na branku: 33:27. Diváci: 19.626. Hvězdy zápasu: 1. Elliot, 2. Steen, 3. Pietrangelo (všichni St. Louis).

Dallas - Washington 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Branky: 3. Seguin, 19. Cole (Hemský), 25. Spezza, 44. Roussel, 44. Benn - 26. Fehr, 37. Burakovsky, 41. Ovečkin, 57. Bäckström. Střely na branku: 26:32. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Cole, 2. Spezza, 3. Jokipakka (všichni Dallas).

Minnesota - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Coyle, 29. Zucker, 60. Parise - 34. Vermette. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19.111. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Dubnyk, 3. Parise (všichni Minnesota).

San Jose - Calgary 3:4 v prodl. (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Couture, 23. Thornton, 29. Karlsson - 1. Wideman, 6. Colborne, 32. Hudler, 61. Monahan. Střely na branku: 22:23. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Colborne (Calgary), 2. Couture, 3. Braun (oba San Jose).

Los Angeles - Anaheim 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 29. Martinez, 39. Kopitar - 35. Getzlaf, 53. Vatanen, rozhodující sam. nájezd Silfverberg. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Anaheim), 2. Martinez (Los Angeles), 3. Maroon (Anaheim).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít