Tomáš Plekanec rozhodl v NHL dvěma góly o výhře Montrealu nad Columbusem

Český hokejista Tomáš Plekanec rozhodl v NHL dvěma góly o výhře Montrealu 5:3 nad Columbusem. Ani posedmé neuspělo New Jersey s Jaromírem Jágrem a Patrikem Eliášem. Ďáblové prohráli v Ottawě 2:5, a zůstali tak jediným týmem soutěže, který v novém ročníku ještě nevyhrál. O svou neporazitelnost přišlo San José, v Dallasu neuspělo 3:4 po samostatných nájezdech a Tomáš Hertl v utkání nebodoval.

Tomáš Plekanec (vlevo) slaví v NHL vítěznou branku do sítě Winnipegu

Tomáš Plekanec (vlevo) slaví v NHL vítěznou branku do sítě Winnipegu | Zdroj: Reuters

V zápase mezi Montrealem a Columbusem vedl kanadský celek ve 27. minutě už 3:0, ale hosté zbraně nesložili a v páté minutě závěrečné třetiny dokonce srovnali na 3:3. Český útočník Tomáš Plekanec ale v závěru přece jen rozradostnil domácí fanoušky.

V předposlední minutě vstřelil kladenský odchovanec vítězný gól a v následné power play zvýšil na konečných 5:3.

Posledním týmem NHL, který v aktuálním ročníku ještě nevyhrál, je celek z New Jersey. Devils se čtveřicí českých hráčů prohráli 2:5 v Ottawě. Po jedné asistenci si připsali Marek Židlický a Patrik Eliáš, Ďáblové dokonce snížili z 0:3 na 2:3, ale čtvrtým gólem definitivně rozhodl ottawský Milan Michálek.

O svou letošní neporazitelnost pak přišly zbývající dva týmy, San José prohrálo na ledě Dallasu 3:4 po samostatných nájezdech a Colorado doma nestačilo na Detroit 2:4. Red Wings pomohl jednou asistencí český obránce Jakub Kindl.

Výsledky NHL:
Buffalo - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 15. Higgins, 32. Richardson, 51. Stanton
Střely na branku: 25:34. Diváci: 18 374

Toronto - Carolina 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Branky: 23. Lupul, 27. Leivo - 43. Murphy, 47. E. Staal, 54. Hainsey.
Střely na branku: 26:38. Diváci: 19 277

NY Islanders - Edmonton 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky: 10. Bailey, 25. Okposo, 39. Tavares - 16. a 16. Hall
Střely na branku: 40:29. Diváci: 10 608

Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 40. Simmonds - 30. J. Jokinen, 33. Kunitz, 58. Crosby, 60. Malkin
Střely na branku: 25:35. Diváci: 19 735

Montreal - Columbus 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: 59. a 60. Plekanec, 5. Bourque, 13. Bournival, 27. Markov - 28. a 45. Jenner, 38. Johansen Střely na branku: 36:33. Diváci: 21 273

Ottawa - New Jersey 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky: 5. Karlsson, 7. Ryan, 39. Z. Smith, 56. M. Michálek, 59. Spezza - 41. Zajac (Židlický, Eliáš), 51. Bernier
Střely na branku: 23:42. Diváci: 18 867

Tampa Bay - Minnesota 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 15. T. Johnson, 55. Stamkos (Gudas), 60. Salo - 52. Koivu
Střely na branku: 30:26. Diváci: 14 454

Florida - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 33. Versteeg, 54. Winchester - 4. Paille, 13. Hamilton (Krejčí), 60. R. Smith
Střely na branku: 29:40. Diváci: 14 440

Chicago - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Pirri, 38. Hossa - 11. Backes, 39. Steen, rozh. nájezd Oshie
Střely na branku: 29:28. Diváci: 21 169

Nashville - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 11. Cullen - 20. Vojnov, rozh. nájezd Kopitar
Střely na branku: 35:30. Diváci: 16 416

Dallas - San José 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 17. Seguin, 22. Daley, 33. Eakin, rozh. nájezd Chiasson - 1. Kennedy, 18. Nieto, 33. Marleau
Střely na branku: 31:35. Diváci: 14 898

Colorado - Detroit 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)
Branky: 23. E. Johnson, 35. Landeskog - 7. a 48. Franzén (na první Kindl), 15. a 54. Dacjuk
Střely na branku: 40:28. Diváci: 18 101

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít