Toronto udělalo z Mikea Babcocka nejlépe placeného trenéra v historii NHL

Byli u založení slavné NHL, ale na zisk Stanleyova poháru čekají skoro padesát let. Do kanadského Toronta teď přichází oživení v podobě nového kouče Mikea Babcocka. Mezi trenéry bude nejlépe placeným koučem v historii zámořské soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Mike Babcock podepsal v Torontu smlouvu na osm let | Zdroj: Reuters

„Bude to opravdu velká výzva. Na tréninkovém kempu nejprve všechny poznám a pak spolu budeme takzvaně hokejové vyrůstat,“ říká Mike Babcock.

Po deseti sezonách v Detoritu, během kterých nechyběl ani jednou v play-off a vyhrál i Stanley Cup, podepsal v Torontu smlouvu na osm let, která mu vynese 50 milionů dolarů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kouč Mike Babcock nezaručuje, že Toronto dostane do play-off. Chce být ale součástí týmu, který bude o Stanley Cup usilovat

Babcock je v NHL stálicí, sám ale nechce slibovat velké věci a chce rychle zapadnout do organizace Maple Leafs.

„Nepřišel jsem zaručit účast v play-off. Přišel jsem být součástí party, která usiluje o Stanley Cup. Není to jen o tom stát na střídačce. Začíná to už u výběru hráčů v draftu, zahrnuje to komunikaci všech lidí v klubu. Chci, aby na konci byla jedna velká výhra. K tomu je nutné vytvořit podmínky nejen na ledě, ale i mimo něj. Pak teprve budou fanošci Toronta na svůj tým opravdu pyšní,“ má jasno 52letý kouč.

Fanoušci Javorových listů byli na svůj klub pyšní spíš mezi světovými válkami a v šedesátých letech než v současnosti. Toronto v roce 1917 spoluzaložilo NHL a společně s Montrealem je jediným týmem, který stál u zrodu nejlepší ligy světa a stále hraje.


Toronto vyhrálo Stanley Cup třináctkrát, po Montrealu je tak historicky nejůspěšnějším týmem. Na triumf v soutěži ale čeká od roku 1967.

„Je důležité mít kolem sebe velké hráče. Se mnou byl v Detroitu Yzerman, Lidström a postupem času také Dacjuk, Zeterberg nebo Kronwall. Hráče tohoto typu si tu musíme vychovat. Jsem učitel a z dobrých lidí udělám ještě lepší,“ slibuje Mike Babcock, kterému jistě v rozhodování pomohl Brendan Shanahan.

Smlouva vznikala už při MS

V Detroitu ho trénoval, teď si Shanahan přivádí Babcocka do Toronta v pozici prezidenta klubu. A nová smlouva po úvodních domluvách vznikala podle Shanahana také při mistrovství světa v Česku.

„Znovu jsme se potkali v Praze a jen jsme pokračovali v předchozí domluvě. Nic se neměnilo. Bylo to téma, které se řeší v Torontu už léta. Jsme schopní udělat z tohoto města znovu opravdový velkoklub? Nemusí to jít rychle, ale musí se věci stále hýbat směrem kupředu,“ říká Shanahan.

Od nového trenéra Mika Babcocka si slibuje hodně. Na to, aby získal pro kanadskou hokejovou baštu Stanley Cup, má osm let. Na konci jeho hokejové štace v Torontu bude Babcockovi 60 let.

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme