Trenér české hokejové 'dvacítky' vyrazí na MS s historicky nejmladším týmem

Na mistrovství světa hokejistů do 20 let se v českém týmu žádný dvacetiletý hráč neobjeví. Trenér Miroslav Přerost spoléhá hlavně na ročník 1994, hrát ale budou i mladší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl v souboji s finskými hokejisty | Zdroj: Reuters

„V průběhu sezony jsme vyzkoušeli kolem 50 hráčů a dospěli jsme k závěru, že momentální výkonnost ročníku 1994, který je aktuálním ročníkem pro MS, není taková, jakou bychom si představovali a i průběhu sezony velmi dobře působili hráči mladších ročníků, takže já si myslím, že se jedná o nejmladší mužstvo v historii, které na MS jelo,“ říká Miroslav Přerost.

Ten má, kromě mladého týmu, ještě tým bez hvězd. Těmi byli loni třeba Tomáš Hertl nebo Dmitrij Jaškin. „To mužstvo nemá takové ambice, jako třeba to loňské, které mělo hráče jako Hertl, Jaškin, Frk, hráči, kteří dnes bojují o NHL. V následujících letech se opět jedná o velmi talentované hráče. Ti pokud udrží růst výkonnosti, tak se můžou dostat hodně vysoko a můžou doplnit mladé hráče v NHL nebo jiných špičkových ligách.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Česká hokejová 'dvacítka' pojede na MS bez velkých očekávání

Bez jmenovaných opor se ale od týmu tolik nečeká, jako tomu bylo třeba minulý rok, kdy se výběr sice dostal v ruské Ufě do čtvrtfinále, ale tam vypadl po debaklu od spojených států 0:7.

„Není na nás takový tlak, můžeme jenom překvapit, což je lepší než očekávání. Když budeme hrát týmově a ukážeme charakter, tak myslím, že můžeme hodně překvapit,“ říká obránce působící v Kanadě Petr Šidlík, který patří k nejzkušenějším hráčům reprezentace a pravděpodobně bude mít na dresu kapitánské 'C'.

Česká reprezentace se na turnaji ve švédském Malmö ve skupině utká s USA, Kanadou, Německem a Slovenskem a podle Petra Šidlíka mají první dva zápasy proti favoritům i svou výhodu. „Oni jsou zvyklí na menší hřiště a bude to pro ně velký problém. To je pro nás velká výhoda.“ První utkání rozehraje česká reprezentace 26. prosince.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme