FK Karabach 0:0 FC Viktoria Plzeň

Trenér Hadamczik našel i přes vítězství Čechů nad Švédskem pár negativ

Výborný brankář Salák, precizní dodržení taktických pokynů a využití dvou gólových příležitostí. Tak by se dal v kostce shrnout výkon českých hokejistů na úvod Švédských hokejových her, kdy dokázali porazit domácí výběr 2:0. Do příštích zápasů chce ale trenér Hadamczik snížit počet zbytečných faulů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Petr Čáslava před brankou Švédska | Zdroj: Reuters

Před zápasem slibovali čeští hokejisté reparát za nepovedený výkon na prosincovém turnaji v Moskvě. Tam Švédsku podlehli 0:4 a na jejich adresu se snášela kritika ze všech stran. Slib svěřenci trenéra Hadamczika dodrželi a z úst svého kouče slyšeli slova chvály.

„Hráči k tomu přistupovali tak, že chtějí vyhrávat, chtějí do toho dát maximální úsilí, vůli. Musím říct, že všechny ‚pětky‘ podaly velmi dobrý výkon. Hertl a Rachůnkové byli hodně vidět. Hráli aktivně, a právě proto jsem jim dával důvěru i při hře v oslabení. Ti mladí hráči, když budou dostávat šanci, tak porostou. Potřebujeme znovu zabudovat nových pět šest mladých hráčů do národního týmu, aby dorůstali hráči se zkušenostmi z mezinárodního pole,“ říkal po utkání se Švédskem Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Aloisem Hadamczikem mluvil po utkání se Švédskem Petr Kadeřábek

Nic ale není ideální. Český tým opravdu předvedl bojovný nadšený výkon a domácí výběr nepustil do vyložené šance, jedno negativum ale na jeho výkonu nalezneme. Hned šestkrát totiž usedli čeští hráči na trestnou lavici a minimálně v polovině případů to bylo za zbytečné fauly, což by se v dalších zápasech mohlo národnímu celku vymstít.

„To bylo negativní, protože ty zákroky nebyly na místě. Faul patří k hokeji, ale teď je otázka kdy a kde. Faul holí v útočném pásmu je zbytečnost,“ upozorňuje trenér Hadamczik.

Čeští hokejisté porazili na Švédských hrách domácí výběr 2:0

Číst článek

Pokud tedy chce český tým uspět i v sobotu proti Finsku a v neděli s Ruskem, musí se zbytečných faulů vyvarovat.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme