Trenér Hadamczik obnoví v reprezentaci kladenskou spolupráci, spoléhá na Plekance

Tlustý, Plekanec, Jágr, Židlický, Kaberle. V takovém složení nastupovala pětka kladenských Rytířů v úvodu nedávno skončeného extraligového ročníku. Na led haly Globen ve Stockholmu vyjede proti Norsku na mistrovství světa podobná pětice hokejistů v reprezentačním dresu. Jen místo Jágra nastoupí Fleischmann a místo Kaberleho Čáslava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Tlustý se snaží zastavit Slovince Urbase | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě že hráli s Tlustým spolu a že si vyhoví. Myslím si, že Plekanec i pozvedne výkon Jirky Tlustého, vzájemně si důvěřují. To hrálo také důležitou roli. A myslím, že Tomáš Fleischmann půjde výkonem také nahoru, že je v něm daleko víc, než tady ukázal,“ je přesvědčený trenér Alois Hadamczik.

Nabízela se i možnost zařadit centra Montrealu mezi Voráčka s Hudlerem, jenže těm to teď s Hertlem velmi dobře klape, a tak se rozhodl poskládat další formaci, která by byla schopná vytvořit si tlak v útočném pásmu.

„Doufám, že nám to půjde jako na Kladně, navážíme na tu spolupráci, akorát, že tam byl Jarda Jágr. Ale ‘Flaška‘ je výborný hráč, na Floridě to dokazuje každý rok. Doufám, že nám to bude klapat,“ věří Tomáš Plekanec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Hadamczik obnoví v hokejové reprezentaci kladenskou spolupráci, spolehá na Plekance

Zkušený útočník by měl pomoct probudit spícího střelce. Jiří Tlustý zažil nejlepší ligovou sezonu kariéry. Válel jak během výluky v dresu Kladna, tak i v NHL v týmu Caroliny. Všude sázel jeden gól za druhým, jen v reprezentaci se ne a ne trefit. Právě příchod Tomáše Plekance by mohl jeho trápení ukončit

„Doufám, že by to tam mohlo padnout, jak se říká, taková ta opička by ze zad mohla spadnout. Uvidíme, jak to dopadne. S Tomášem je jednoduché hrát, vždycky vám přijede hrozně pomoct, řekne si o puky,“ rozplývá se Jiří Tlustý.

Opodál stojící Tomáš Plekanec si neodpustí směrem ke svému spoluhráči pár slov. „Když mi psal ty zprávy, tak jsem ho musel přijet zachránit, to jinak nešlo. Už jsem ho nemohl dál poslouchat, neměl jsem na výběr, přijel jsem jen kvůli němu.“

Humor si bude chtít Tomáš Plekanec i dalším průběhu šampionátu. Aby si na něm ale čeští hokejisté zahráli i dál, musí porazit Norsko.

Radiožurnál odvysílá z první třetiny aktuální vstupy, druhou a třetí dvacetiminutovku pak v přímém přenosu. Informace o utkání budou i v online reportáži na webu zpravy.rozhlas.cz.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme