Trenér Hadamczik zariskoval, odvolal gólmana za stavu 2:2. Nevyšlo to!

Oba zápasy české hokejové reprezentace se Švýcarskem, které byly k vidění v pátek a včera v Litvínově, měly jedno společné: Odcházející fanoušci se po jejich skončení rozpačitě drbali na zátylku. Důvod byl ale pokaždé jiný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener | Zdroj: ČTK

Utkání číslo jedna nijak nekorespondovalo s onou často používanou poučkou, že hokej na mezinárodní scéně to je jiná, silnější káva, než na jakou jsme zvyklí z extraligy. Což měli na svědomí především nezvykle pasivně a ospale hrající Švýcaři.

Včera zase uzemnila tribuny závěrečná minuta. Pár vteřin před sirénou za stavu 2:2 totiž český trenér překvapivě odvolal brankáře a Švýcaři dali vítězný gól. Však i novinářům pak musel Alois Hadamczik tento nečekaný a nepovedený manévr objasnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Hadamczik zariskoval, odvolal gólmana za stavu 2:2. Nevyšlo to!

„My jsme se tak dohodli, že chceme vyhrát tu skupinu.A vyhrát jsme ji mohli jedině tehdy, kdybychom uhráli tři body. Takže v závěru jsme už vytáhli i gólmana. Odjel ve chvíli, kdy jsme byli v útočném pásmu, soupeř to vyhodil ven, a pak už je to hop nebo trop. Už jsme neměli šanci získat pásmo, neměli jsme buly, abychom to mohli postavit, soustředit. Museli jsme to dělat za hry,“ vysvětloval Alois Hadamczik.

Předběžná domluva trenéra s hráči na tomto pokusu o tříbodový zisk do tabulky Euro Hockey Challenge tedy nefungovala.

„Zápas byl 2:2, takže třeba ani brankář s tím nepočítal. Nebo byla taková neobvyklá situace. Kdybychom prohrávali o gól, tak gólman kouká už dřív po střídačce. Takže to bylo takové moc nahonem. Škoda, protože ke konci pár šancí, pár závěru jsme měli a mohli jsme gól na 3:2 dát v pohodě,“ komentoval situaci útočník Petr Hubáček.

Myslím, že kdyby byl dal divákům někdo na vybranou, raději by ve včerejším utkání, které jinak bylo výrazně kvalitnější než to páteční, brali alespoň jeden bodík. Ale pro samotné hráče bylo důležitější jiné téma.

Celkem 10 se jich v sobotu muselo po rozhodnutí Aloise Hadamczika rozloučit s reprezentačním dresem. „Nebude pokračovat Ptáček, Sičák, Jánský, Svoboda, Klimek, Roth, Rachůnek, Dlouhý, Gulaš a Pospíšil. Určitě ta nepříjemná chvíle ještě přijde, protože máme pět pětek. Do Brna někoho ještě musíme dát ven.“

To aby se v příštím týdnu mohly připojit k týmu další posily ze zámoří a z Kontinentální ligy.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme