Trenér Hadamzcik věří v úspěch i po problémech s nominací

Českou hokejovou reprezentaci čeká nejstarší podnik v Euro Hockey Tour - moskevský Channel One Cup. Druhý díl letošní reprezentační sezóny se bude hrát od 15. do 18. prosince. Češi do něj vstoupí v Chomutově proti Švédsku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik (vpravo) a šéftrenér ČSLH Slavomír Lener | Zdroj: ČTK

Oproti finskému Karjala Cupu musel pro druhý turnaj Euro Hockey Tour trenér Alois Hadamczik počítat se změnami. Klubové povinnosti vyřadily ze hry Jakuba Kováře a Petra Koukala, Martin Škoula se omluvil z rodinných důvodů a Jakub Orsava nemůže do Moskvy kvůli ztracenému cestovnímu pasu.

Zranění pak o start na Channel One Cupu připravilo Michala Barinku, Jiřího Novotného, Miroslava Blaťáka a Petra Nedvěda, který se sice v úterý vrátil do extraligy po operaci zlomené čelisti, v Moskvě ale bude chybět.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér české hokejové reprezentace Alois Hadamczik věří v Moskvě v úspěch

"Mluvi jsem s ním, kdybych ho nominoval, asi by byl připravený jet. Ale nemusí mít obavy, pokud si udrží výkonnost, kterou měl ve Finsku, šanci dostane. Navíc jsem přesvědčený o tom, že hrát mezinárodní hokej s takovým zraněním je velké riziko. Hrozně bych si vyčítal, kdyby se mu něco stalo," říká trenér národního týmu Alois Hadamczik, který povolal jediného nováčka - mladého obránce Slavie Jakuba Krejčíka.

"Neberu hráče podle jména, ale podle výkonu. Hrál dobře už v loňské sezóně a hraje dobře i letos. A pokud tvrdíme, že na těchto turnajích by měli dostávat šanci nejlepší mladí hráči, je na místě mu dát šanci," vysvětlil Hadamczik nominaci dvacetiletého beka.

Po absenci na úvodním podniku Euro Hockey Tour se do národního týmu vrací opory jako například Ondřej Němec, Roman Červenka nebo Tomáš Rolinek, který bude v Moskvě kapitánem.

Hráči se musejí rvát o každý metr ledu

"Nominace není nikdy jednoduchá, vždycky jsou nějaké komplikace. Dívejme se teď dopředu, sestavili jsme tým, ve kterém jsou dobří hráči i hráči méně vyzráli, kteří ale musejí nasbírat zkušenosti. Chci, aby jim nechyběla základní věc a to je maximální vůle a bojovnost, aby se rvali o každý metr ledu. Když to dokáží, tým může být úspěšný," věří Alois Hadamczik.

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král je přesvědčen o tom, že přes problémy s nominací budou mít Češi k dispozici na Channel One Cupu nejlepší možnou sestavu. Potvrdil zároveň, že úspěch na závěrečné akci kalendářního roku je důležitý.

"Na těchto turnajích se prezentují nejlepší týmy Evropy, my chceme vždycky uspět a tomu také odpovídají nominace. Snažíme se tam poslat to nejlepší, co máme," říká Tomáš Král.

Alena Benešová, Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme