Trenér hokejistů Českých Budějovic Draisaitl má ultimátum

Za 114 minut hokejisté HC Mountfield České Budějovice ani jeden gól nedali, a dokonce 14 jich dostali. To je příděl, debakl, jak chcete. Faktem je, že trpělivost pomalu dochází vedení klubu, které dalo trenérovi Draisaitlovi ultimátum.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér českobudějovických hokejistů Peter Draisaitl (vpravo) s asistentem Radkem Bělohlavem | Zdroj: ČTK

V šesté minutě utkání se Zlínem hokejisté HC Mountfiled České Budějovice vedli 3:0. Na ledě byli jako lavina, jenže najednou jako když utne. Se Zlínem Jihočeši prohráli 3:6, v dalším kolem na ledě karlovarské Energie dokonce 0:8. Za 114 minut 14 gólů, to je dost i na generálního manažer Zdeňka Blažka.

„Máme takový tým, který by neměl připustit takové zvraty a výsledky jako v posledním utkání se Zlínem a s Karlovými Vary.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vedení Českých Budějovic je nespokojeno s posledními výsledky týmu, dalo trenérovi ultimátum

Přitom Mountfiled ještě před zmiňovanou černou sérií sedmkrát v řadě bodoval. O to je čtrnáctigólový nášup ještě víc zarážející. A tak trenér Peter Draisaitl okamžitě hledal příčiny, proč k výsledkovému výbuchu došlo.

„Víme, proč se to stalo a kde hledat důvody, v tom jsme si stoprocentně jisti,“ tvrdí trenér. Ale co vypátral? Přijdou do jeho týmu další hráči, chystají změny?

„Hráčské ani ne, hráčů máme naopak až moc, nemáme je jenom kam dát. Musíme pro ně najít adekvátní místo v sestavě.“

Faktem je, že trenér Draisaitl by si měl s vyřešením situace pospíšit. Vedení klubu před celý tým postavilo třízápasový horizont, jak potvrzuje předseda představenstva a generální manažer Zdeněk Blažek.

„Víme, že teď před sebou máme tři důležité zápasy, které můžou být pro vývoj celé sezony klíčové. Ale chtěl bych také říct, že trenéři i hráči mají naši podporu. Musí ty tři zápasy zvládnout, pokud by se tak nestalo, mohlo by dojít i k nějakým výraznějším změnám.“

V pátek Jihočeši nastoupí proti Slavii Praha a fanoušci uvidí v praxi, jak se tým trenérů Draisaitla, Bělohlava a Turka se současnou situací dokáže vypořádat.

Kamil Jáša, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme