Trenér hokejové dvacítky Přerost před MS nepodceňuje ani imunitu hráčů

Tradičně na přelomu starého a nového roku čeká vrchol reprezentační dvacítku. Světový šampionát se od 26. prosince uskuteční v ruské Ufě. Aktuálně se tým pod vedením trenéra Miroslava Přerosta připravuje v Rokycanech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští hokejisté se chystají na semifinále MS proti Slovensku | Zdroj: ČTK

Závěrečnou část přípravy na mistrovství světa absolvuje dvacítka už od 15. prosince. Mladíci pilují formu v Rokycanech. Ve středu ještě odehrají přípravný zápas v Havlíčkově Brodě proti Slovensku a o den později zamíří přes Moskvu do Ufy.

Tam ještě aktuální formu týmu kouče Přerosta před zahájením turnaje prověří výběr Německa. No a 26. prosince Češi vyjedou na led k zahajovacímu utkání základní skupiny proti Švédsku. Dále se utkají s Finskem, Švýcarskem a Lotyšskem.

Loni reprezentační výběr obsadil na světovém šampionátu pátou příčku. Má šanci toto umístění přinejmenším zopakovat? Podle reportéra Radiožurnálu Pavla Petra je to možné. „Chce se věřit, že ano. Tým je vyzrálejší, má svém středu řadu hokejistů, kteří už na mistrovství světa hráli.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Příprava hokejové dvacítky před MS finišuje, podle Jaškina je základní skupina schůdná

Stačí jmenovat Tomáše Faksu, Tomáše Hyku a také například Dmitrije Jaškina. Ten ovšem moc dobře ví, jak je loňské umístění zavazující. „Minulý rok jsem uhráli suprové páté místo, škoda že jsme nepostoupili ještě dál, ale teď máme lepší a přijatelnější skupinu než minulý rok. Měli bychom postoupit a pak se uvidí, co dál. Teď se připravujeme na skupinu a pak čtvrtfinále popřípadě semifinále je nevyzpytatelné.“

Ve výběru jsou i další hráči, pozornost na sebe jistě upoutá slávista Tomáš Hertl, oporami by měli být i brankáři Patrik Bartošák, Jan Lukáš nebo Matěj Makovský. V posledních letech se šampionát dvacetiletých konal v zámoří. Letos v ruské Ufě. Jak se na tuto změnu hokejisté chystají?

Rozhodně neponechají nic náhodě. Kanaďané dokonce vezou do dějiště šampionátu vlastní vody. To prý ale v případě českého týmu nehrozí. Své o tom ví trenér Miroslav Přerost.

„Poměrně pečlivě jsme zjišťovaly podmínky, které tam jsou. Zatím nemáme žádný signál, že by tam bylo něco, co by nás nějakým způsobem mohlo ohrozit. Pracujeme už ale na posílení imunity u hráčů pod vedením doktora, abychom předešli zánětům nosohltanu, chřipkám, kašlům a takovým záležitostem,“ říká trenér reprezentační hokejové dvacítky Miroslav Přerost.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme