Trenér Jeřábek u hokejistů Mladé Boleslavi skončil

Hokejový trenér Vladimír Jeřábek skončil ve funkci hlavního kouče týmu Mladé Boleslavi. Vedení klubu po dvanácti odehraných kolech extraligy Jeřábka odvolalo kvůli špatným výsledkům. Mužstvo nyní jako hlavní trenér povede sportovní manažer Milan Hnilička.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Jeřábek | Foto: Hokej.cz

„Není to změna, kterou bych chtěl udělat nebo ji měl v plánu. Ale něco se změnit muselo. V Boleslavi je to už bohužel takové klišé. Bohužel, když jsme tým postavili tak, jak jsme si představovali, a ono to nefunguje, museli jsme s tím něco udělat,“ říká sportovní manažer a nyní také nový trenér mladoboleslavských hokejistů Milan Hnilička.

Z dvanácti utkání vytěžila Boleslav pouhých devět bodů, v tabulce je na posledním místě, má nejhorší útok a druhou nejhorší obranu v letošní extralize.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Vladimír Jeřábek u hokejistů Mladé Boleslavi skončil, tým převzal sportovní manažer Milan Hnilička

Po špatném začátku sezony, kdy prohráli pět zápasů v řadě, se Mladoboleslavští herně zvedli a ve třech zápasech vybojovali osm bodů do extraligové tabulky. Pak ovšem přišly tři zápasy, kde Středočeši uhráli bod jeden jediný.

„Začátek sezony nám bohužel zase utekl, z pěti zápasů jsme hráli čtyřikrát doma a neuhráli jsme ani bod. Myslím, že hodně se to odvíjelo od zápasu se Zlínem, kdy jsme nehráli úplně špatně. Kdybychom tam třeba udělali bod nebo dva, sezona by se asi rozjela trochu jinak,“ myslí si předseda představenstva Jan Plachý.

„Na kluky pak zase padla ta známá deka v domácích duelech, a stále to pokračuje,“ povzdechl si.

Osudnou se Vladimíru Jeřábkovi stala včerejší porážka 1:5 na ledě Komety Brno, kterou vedl při svém předchozím angažmá. V Mladé Boleslavi nebude působit ani v žádné jiné funkci.

Tým převzal jako hlavní trenér sportovní manažer Milan Hnilička, kterému bude dosavadní asistent pomáhat Vladimír Hiadlovský.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme