Trenér Razým navazuje na odkaz svého předchůdce, má ale i vlastní hlavu

Jsou v hokejové extralize takoví trenéři, kteří si to poctivě šlapou po cestě nalinkované jejich předchůdcem. A jsou zase jiní, kteří spoléhají pouze a jedině na vlastní rozum. Kam asi počítá sám sebe hlavní trenér Škody Plzeň, Milan Razým?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost plzeňských hokejistů z gólu | Foto: ČTK

„Někam mezi, protože Mariana si jako trenéra vážím. Co se týče hokejové stránky, tak jsme se ztotožnili. Na druhou stranu má člověk svoje určité představy, svůj rukopis. Každý se to samozřejmě snaží vylepšit,“ říká někdejší asistent a dnes nástupce Mariana Jelínka na střídačce Plzně.

Jedním z jeho zlepšováků zavedených do praxe jsou prý výrazně kratší pohovory s hráči. „Z hlediska toho, že hráč udrží pozornost pět sedm minut, se snažíme, aby to nebylo delší.“

Ona i nějaká ta delší a bouřlivější debata jednou za čas neuškodí, ale v případě týmu, který se po úvodní čtvrtině základní části soutěže uvelebil na špici tabulky, zase až tolik příležitostí není. Zkoušel už se Milan Razým pochlubit svému bývalému kolegovi nebo spíše nadřízenému, jak teď jeho mužstvo pěkně šlape?

Přehrát

00:00 / 00:00

Kouč Aleš Razým před sezónou povýšil a Plzni to jde k duhu

„Mluvili jsme spolu jen po vzájemném utkání, ale jinak spolu v kontaktu nejsme. Myslím si, že má v Liberci dost svých starostí. Samozřejmě mu přeji, aby se z toho co nejdřív dostali. Mají taky dobré mužstvo, takže se určitě brzy vrátí do pater, kam patří.“

Pro Plzeň a jejího trenéra je teď ovšem Liberec jedním ze soupeřů, které je vhodné mít v tabulce pokud možno až někde pod sebou. Což se po úvodní čtvrtině základní části bezezbytku povedlo.

„Po čtvrtině 28 bodů. S tím jsme hodně spokojení. V neděli ale začíná 2. čtvrtina a my jedeme zase od nuly,“ opatrně prohlašuje plzeňský trenér. Sám ale ví, že ono to tak docela od nuly určitě nebude. Však také pro jistotu přidává dovětek - soupeřům pro výstrahu a plzeňským fanouškům pro uklidnění.

„Sebedůvěra hráčů roste a my nechceme z našich výkonů slevit.“ Tak si počkejme, nakolik budou tato plzeňská předsevzetí fungovat při dnešním utkání v Litvínově. Tento i další zápasy 14. kola Tipsport extraligy jsou na programu dnes.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme