Trenéra Baďoučka nahradí u hokejové Energie KV Kýhos

Hokejisty Karlových Varů povede v novém roce namísto dosavadního trenéra Václava Baďoučka nový kouč Vladimír Kýhos, který donedávna působil na lavičce Litvínova. Baďouček byl vedením klubu odvolán dnes, na pozicích asistentů zůstávají Martin Pešout a Václav Kněžický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 44. kola hokejové extraligy HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 hrané 23. ledna v Litvínově. Novým hlavním trenérem mužstva Litvínova je Vladimír Kýhos mladší (vpravo). | Zdroj: ČTK

Kýhos povede tým poprvé už v neděli. Rovněž od Nového roku bude ve funkci sportovního manažera a hlavního skauta nově působit Jaromír Látal.

„Cílem obou opatření je zlepšení sportovních výsledků A-mužstva a posunutí z posledního místa v extraligové tabulce,“ uvedl v oficiální tiskové zprávě generální manažer klubu Miroslav Vaněk.

Karlovy Vary jsou v aktuální extraligové tabulce poslední a od změny trenéra si vedení klubu slibuje nový impuls. Na desáté místo, které zajišťuje účast v předkole play-off, ztrácí nyní Energie dvanáct bodů.

Osudnou se Václavu Baďoučkovi stala páteční prohra 2:6 s Kometou Brno. Tým vedl od letošního ledna, kdy jej převzal po Antonínu Stavjaňovi.

Vladimír Kýhos naposledy vedl mužstvo Litvínova, v předchozí trenérské kariéře stál na lavičce Komety Brno, Chomutova, Tábora nebo Dukly Trenčín.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme