Trenéři Jandač s Jelínkem ukázali zásadu fair play v praxi

Kritika hokejových rozhodčích po skončení zápasu je pro extraligové trenéry tabu - pokud ovšem nechtějí zaplatit za svoje citové výlevy mastnou pokutu. Naopak soupeře mohou chválit podle libosti. A novinářům se to občas docela pěkně poslouchá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marián Jelínek | Foto: Jakub Ptačinský

Jako třeba po úterním duelu v Plzni. Sparťanský trenér Jandač reagoval na porážku Pražanů tím, že ocenil kvalitu domácího týmu a dvojnásob si dal záležet na slovech obdivu adresovaných nezničitelnému Martinu Strakovi.

Stejně zdvořilý byl k soupeři také plzeňský trenér Jelínek - ten Spartě vysekl poklonu za hokej, jaký v této sezóně produkuje.

A s těmito slovy pak velmi dobře korespondovala odpověď Mariana Jelínka na otázku, co říká tomu, že jeho tým dokázal za jediný den získat 6 bodů - tři za kontumační výhru nad Třincem, o které se rozhodlo právě v úterý, a další tři potom za vítězství nad Spartou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenéři Jandač s Jelínkem předvedli zásadu fair play v praxi

„Řekl bych to tak, že radost mám jedinou – z těch tří bodů z utkání se Spartou. Z bodů z Třince vůbec žádnou, vyhrát takovýmto způsobem mě absolutně netěší, spíš je mi to líto. Vítězství nad Spartou si ale enormně cením.“

Je to jistě sympatické, když trenér mužstva pohybujícího se na špici tabulky dokáže uznale komentovat sílu svého konkurenta.

Rozhodně to ovšem neznamená, že by hráči Sparty byli natolik ohleduplní, aby v dnešní předehrávce 36. kola s Třincem neplýtvali silami, a dali tak plzeňským hokejistům šanci dotáhnout se na rozdíl jediného bodu.

Zdánlivě jednoduchá filozofie

Po úterní zkušenosti si Pražané určitě dají dvojnásob záležet na začátku utkání a na tom, aby potěšili fanoušky i trenéra Josefa Jandače, který od svého příchodu do Sparty nad očekávání úspěšně naplňuje svoji zdánlivě velmi jednoduchou filozofii.

„V každém klubu se najde sezona, která se nepovede. Spartě se to stalo vloni, já se v tom hrabat nechci, protože mi to ani nepřísluší. Nastupuju ale s tím, že bych chtěl samozřejmě hrát co nejlepší hokej s co nejlepšími výsledky. Je to obecné klišé, které je ovšem pravdivé. Aspoň pro mě ano.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme