Trenéři juniorský hokej za 5 let neposunuli, myslí si Milan Antoš

Čeští hokejisté do dvaceti let vypadli na MS už ve čtvrtfinále. Z pozice komentátora České televize jejich výkony sledoval také Roman Antoš. Podle bývalého hokejisty se čeští mladíci na poslední chvíli vyhnuli trapasu a svaz by měl vážně uvažovat o změně na pozici trenéra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Kaše nastřelil během čtvrtfinále pouze tyč | Zdroj: ČTK

Vy jste viděl všechna utkání českých mladíků, nebyl by po výkonech ve skupině postup do semifinále hodně šťastný?

Byl by hodně šťastný. Za celou skupinu jsme vyhráli jen jeden zápas za 3 body fantastickým výkonem proti Rusku. Ve zbylých zápasech jsme tápali. Myslím si, že juniory nezastihl začátek MS v dobré formě, pak se s tím hodně potýkali.

Kdo je z českého pohledu nejsmutnějším hrdinou šampionátu? Kdo podle vás potvrdil to, co se od něj očekávalo?

Přehrát

00:00 / 00:00

S Milanem Antošem hodnotil vystoupení české dvacítky na MS moderátor Sportžurnálu Štěpán Pokorný

Nejlepší byl asi Patrňák, bez něj bychom asi neměli šanci. Nebudeme si namlouvat, že se k němu někdo zázračně přidal. Pokud jde o to, kdo mě nejvíc zklamal, je to výkon brankáře Víta Vaněčka. Myslím, že to nebylo na úrovni MS dvacetiletých.

Druhý brankář ale Miroslav Svoboda ale překvapil.

Překvapil. Myslím, že to byl dobrý tah, možná měl přijít daleko dřív. Zdálo se mi, že Vít Vaněček šel pak i psychicky hodně dolů a myslím, že ho trenéři měli vytáhnout dřív.

Kdyby se nepovedlo postoupit ze skupiny, Češi by hráli o udržení, jak velká ostuda pro český hokej by to byla?

Obrovská. Zachránili to za minutu dvanáct a nedá se říct, že teď můžeme slavit, protože tenhle výběr měl mít na víc. Měl to být jeden z nejlepších ročníků, který se na MS dvacetiletých kdy v českých barvách objevil. Zklamání je obrovské, a pokud bychom hráli o záchranu, byl by to spíš trapas než nějaké vystoupení.

Hokejisté Slovenska předčili české mladíky hlavně v proměňování šancí

Číst článek

Česká hokejová dvacítka nezískala medaili už deset let. V minulých letech se to ale ospravedlňovalo tím, že základna je úzká. Jenže teď do Kanady odjel tým, od kterého se naopak čekal útok na medaile, jenže složité pro něj byl i postup ze skupiny, čím to je?

Hokejový svaz udělal spoustu kroků, aby nastartoval juniorský hokej. Snaží se udělat možné i nemožné, ale je to vždy na hráčích. Trenéři, kteří tam byli 5 let, to neposunuli dál. Asi je čas, aby svaz přemýšlel o změně trenérů u juniorské reprezentace. Ať se nám to líbí, nebo ne, je to druhý nejvyšší post, který může trenér u nás získat.

Trenér hokejové dvacítky Miroslav Přerost | Foto: Pavel Petr

Je tam spousta věcí, které nezapadly, jak měly, je to na delší rozbor. Ve výběru bylo víc hráčů z Evropy než z Kanady, hrálo se na užším hřišti. Možná jsme měli zvolit alternativu více hráčů z Kanady, ale to už je potom, co vše proběhlo. Hodnocení by bylo jiné, kdybychom hráli dobře, ale my jsme hráli velice špatně.

Trenér Miroslav Přerost vede tým pět let. Kdyby nepokračoval, kdo by byl nejvhodnějším kandidátem?

Měla by tam být provázanost s A týmem – 1 z asistentů od A týmu by měl být u juniorského hokeje. Třeba Ondřej Weissmann, který dělá mládežnický sport v Litvínově, je člověk, který k mládeži má vztah a dokáže předat rady. Měl by tam být i trenér, který je na vrcholu kariéry, který trénoval extraligu a má přehled. A pak určitě nějaký mladý trenér, který dokáže být impulzivní.

Štěpán Pokorný, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme