Trenéři karlovarských hokejistů se snaží na hráče působit pozitivně

Jsou mezi hokejovými trenéry takoví, kteří nepohnutě a s kamennou tváří sledují ze střídačky i ty nejvypjatější situace. A jsou zase jiní, kteří při každém utkání pochodují mezi hráči, snaží se je hecovat, napomínat i povzbuzovat. Kdyby jim lékař po skončení zápasu změřil tlak, možná by se pořádně vyděsil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 13. kola hokejové extraligy HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary hrané 18. října v Brně. Zleva David Zucker z Karlových Varů, Petr Kuboš z Brna, brankář Brna Marek Čiliak a vpravo Vilém Burian z Brna. | Zdroj: ČTK

"Stojí to strašně moc energie, je to psychicky hodně vyčerpávající," ochotně přiznává Jaromír Kverka, asistent karlovarského trenéra Karla Mlejnka.

Ani hlavní trenér aktuálně předposledního týmu extraligové tabulky nemá zrovna lehké živobytí - a úterní podkrušnohorské derby v Litvínově to znovu připomnělo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér hokejistů Karlových Varů Karel Mlejnek je zvyklý běhat celý zápas po střídačce

"Pan Mlejnek obíhá na střídačce každého hráče, říká jim poznatky, které vidí. Myslím, že je to dobře, musíme si z toho taky něco vzít. Myslím, že jsme nehráli tak špatně, ale trápí nás koncovka, tu musíme zlepšit," slibuje fanouškům i sobě útočník Energie Roman Vlach.

Jako syn bývalého útočníka a v současné době zlínského trenéra Rostislava Vlacha si dovede tak trochu představit, co asi prožívá trenér, jehož tým neumí dávat góly. Co je pro hokejistu v takové situaci lepší - mít za zády kliďase, který si svoje připomínky nechá až na přestávku? Nebo bouřliváka, který hráče chvilku nenechá na pokoji?

"Zažil jsem obojí, otec ve Zlíně byl spíš klidnější a poznatky nám řekl až v kabině, je to individuální," myslí si Roman Vlach.

Teoreticky vzato - karlovarští trenéři by s ohledem na nelichotivé postavení svého týmu v tabulce měli teď používat spíše bič než cukr.

"Já častěji plácám po ramenou, spíš jsme pozitivní trenéři, " prozradil i za svého kolegu Karla Mlejnka Jaromír Kverka.

Aleš Procházka, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme