Trenérská rošáda u hokejistů Třince je republikovou raritou

Doslova zemětřesení zažil v posledních hodinách třinecký hokej. Ve funkci trenéra skončil Pavel Marek, kterého nahradil Jan Tlačil. Vedení Ocelářů už navíc nepočítá s útočníkem Ladislavem Kohnem. O třetího nejproduktivnějšího hráče Třince v loňském play-off má údajně zájem jeden z klubů ze spodních pater tabulky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér Jan Tlačil (vpravo) koučoval Oceláře poprvé v utkání s Libercem | Zdroj: ČTK

První náznak pozdější erupce proběhl už v neděli. Po porážce v derby od Vítkovic, která byla už devátou z posledních jedenácti utkání, proběhla v třinecké kabině bouřka za přítomnosti nejvyššího vedení.

„Myslím, že proběhla ve správný čas – před poslední čtvrtinou základní části, ve které to můžeme ještě změnit. A doufám, že taky změníme,“ potvrzuje útočník Jiří Polanský.

Třinecké veletoče pak pokračovaly, a to v úplné tichosti, v pondělí. Nejprve u mužstva skončil Pavel Marek, který ze své další pozice, klubového sportovního manažera, vzápětí kontaktuje svého pozdějšího nástupce na střídačce Jana Tlačila.

Přehrát

00:00 / 00:00

V týmu třineckých Ocelářů proběhla trenérská rošáda, se změnami ale ještě zdaleka není konec

„V pondělí odpoledne mi volal pan Marek a já si myslím, že by bylo až neslušné pohrdnout nabídkou koučovat mistra republiky.“

V úterý dopoledne se informace o změně na střídačce dostává oficiálně na světlo světa. Tou dobou je potvrzena trenérská dvojice Jan Tlačil a stávající asistent Břetislav Kopřiva. Jenže pouhých pár desítek minut před zápasem s Libercem je zase polovina věcí jinak.

Z rozhodnutí klubového vedení Kopřiva u mužstva okamžitě končí a na střídačku má opět zamířit, tentokrát ve zbrusu nové roli šéftrenéra, Pavel Marek. Nicméně utkání proti Bílým tygrům nakonec Jan Tlačil odkoučuje úplně sám.

„Myslím, že byste nám měli dát čas, abychom to dokázali všechno prodiskutovat,“ reagoval na dotazy novinářů na skutečné složení realizačního Jan Tlačil. Vzápětí však přiznává, že v budoucnu určitě na lavičce sám nezůstane.

„Myslím, že je třeba, aby byl každý trenér obklopen silným realizačním týmem. To pak samozřejmě přináší ovoce.“

Situace v realizačním týmu se u obhájce titulu stává skutečnou republikovou raritou. Během zápasů by měl mít rozhodující slovo nový hlavní trenér Jan Tlačil. Tou dobou bude tedy klubový šéftrenér a sportovní manažer v jednom jeho podřízeným.

Jenže bude to právě Pavel Marek, který z titulu svých funkcí ponese klíčovou odpovědnost za splnění cíle, tedy postupu do play-off. A pokud se v tom stále nevyznáte, tak důležité je, že hráči ano. Alespoň útočník Martin Adamský od sebe bývalého kouče a současného hlavního trenéra hravě rozezná.

„Pan Marek má autoritu, ale nemá razanci jako pan Tlačil. Myslím, že to bude hodně zarputilý člověk, a je asi i trochu impulsivní. Uvidíme, je tu jen pár hodin, tak teprve poznáme, jaký typ trenéra to je.“

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme