Trénuje i v noci a vyslovuje se 'Jágr', píšou New York Times o české legendě

Fenomén Jaromíra Jágra nezajímá pouze české fanoušky. Jeho výkonnosti a vytrvalosti si všímají i prestižní New York Times. V rozsáhlém článku popisují jeho tréninkové metody, vyprávějí historky z bruslení v jednu hodinu ráno, ale také připomínají správnou výslovnost jména české hokejové legendy.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

25 let se Jaromír Jágr trápil ve sněhu, teď si na tréninky a zápasy odskakuje od bazénu

25 let se Jaromír Jágr trápil ve sněhu, teď si na tréninky a zápasy odskakuje od bazénu | Foto: Filip Jandourek

Poutavě psaným textem se prolíná příběh kondičního trenéra Floridy Tommyho Powerse, ze kterého si v den Jágrovy výměny do týmu někteří hráči utahovali, že už nebude mít volné noci.

Powers to nechápal, ale český hokejista mu hned při prvním setkání řekl, že ho potřebuje mít k ruce kdykoliv – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, zkrátka pokaždé, když si chce Jágr zatrénovat navíc, ať už na ledě, nebo v posilovně.

Tommy Powers tak už kolikrát musel rušit své plány nebo za Jaromírem Jágrem přišel i se svou partnerkou či bratry. S kondičním trenérem neřeší útočník Floridy jen fyzičku, ale také psychiku – často si například povídají o otevírání čaker.

New York Times si všímají také Jágrova vývoje od 18letého mladíčka, který přišel do NHL, až po dnešního 44letého veterána.

Ve svých začátcích říkal spoluhráčům, ať mu dají puk a on vstřelí gól, zatímco dnes naopak on nahrává svým mladším parťákům, protože uznává, že jsou lepšími střelci než on.

Na ledě sice už Jágr netráví tolik času, ale užitečný je i tím, že jde svým profesionálním přístupem příkladem ostatním. Třeba i tím, jak regeneruje, zhubnul a tak dále.

Hokej sice nemůže ve Spojených státech soupeřit v popularitě s americkým fotbalem, baseballem nebo basketbalem, ale minimálně sportovní fanoušci ty nejlepší hokejisty znají a Jágr mezi ně patří, také právě díky svému příběhu sportovní dlouhověkosti nebo překonávání historických statistik. Na druhé straně i New York Times raději píšou, jak se jméno Jaromír Jágr správně vyslovuje.

Pastrňák a Krejčí pomohli Bostonu k důležité výhře, Jágr skóroval

Číst článek

Jágr v této sezoně dovedl Floridu k postupu do play-off a vítězství v Atlantické divizi NHL jako nejproduktivnější hráč týmu a druhý nejlepší střelec za svým spoluhráčem z jednoho útoku Aleksanderem Barkovem. Naposledy se prosadil jedním gólem v nočním utkání v Ottawě, kde Florida prohrála 1:3.

V kanadském bodování celé soutěže je Jaromír Jágr jako nejlepší z českých hokejistů na 22. místě, jeden zápas před koncem základní části nasbíral 65 bodů, což se nikomu staršímu v historii nepovedlo. Olympijský vítěz z Nagana v této sezoně překonal také dva milníky – nově je v historických tabulkách NHL třetí v produktivitě i pořadí střelců.

Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme