Trest pro Mladou Boleslav je plně v kompetenci Valné hromady APK

Zatímco hráči a fanoušci třinácti hokejových celků se teď mohou zaobírat úvahami o 29. kole Tipsport extraligy nebo o tom, kdo se zítra ocitne v nominaci pro další z turnajů Euro Hockey Tour, hokejistům a příznivcům Mladé Boleslavi se nabízí ještě jedno téma k meditacím - takové, které jim určitě nikdo nezávidí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Odečet bodů po nedávné registrační kauze poslal mladoboleslavský tým až na samé dno extraligové tabulky a aniž by se Středočeši stačili s tímto verdiktem smířit, už mají za svými zády dalšího strašáka. V pondělí třináctého se ocitnou v nevděčné hlavní roli při mimořádné valné hromadě Asociace profesionálních klubů ve Velké Bíteši a pokusí se vysvětlit, proč před sezónou předložili nepravdivé prohlášení, podle kterého neměli žádné finanční závazky vůči jiným hokejovým subjektům.

Ředitel APK Stanislav Šulc nad další administrativní zápletkou určitě nejásá. "Tak jak jsem o svolání mimořádné Valné hromady nerozhodoval já, protože to není moje pravomoc, stejně tak není moje pravomoc vyhodnotit obsah té zprávy a to, co by z ní mohlo vyplývat," vysvětluje Stanislav Šulc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situace v extralize před zápasy 29. kola

Příznivci katastrofických scénářů teď nevylučují ani to, že Mladé Boleslavi hrozí v krajním případě vyloučení z extraligy. "Jestli ta Valná hromada dojde k závěru, že na základě nepravdivých informací byla klubu udělená licence pro účast v tomto extraligovém ročníku, tak ten trest může být velmi vysoký, až v podstatě pokud jde o účast v extralize téměř nejvyšší. Ale to už se zase pohybujeme v úrovni spekulací, protože to je v kompetenci Valné hromady APK."

Moudřejší budeme až v pondělí třináctého. Teď se mohou fanoušci Mladé Boleslavi alespoň trochu rozptýlit při utkání svého celku s lídrem tabulky - Třincem. Doufejme, že v případě tohoto i všech dalších dnešních zápasů budou komunikace sjízdné nejen pro hostující týmy, ale také pro fanoušky, kterých bylo třeba v neděli na tribunách poskrovnu. A kdo s kým si to rozdá o body? Sparta s Plzní, Kladno se Zlínem, Pardubice s Karlovými Vary, Brno s Litvínovem a Slavia s Českými Budějovicemi.

Aleš Procházka, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme