Třetí zápas, třetí prohra. Lev Praha je v play-off KHL na pokraji vyřazení

Hokejisté Lva Praha prohráli i třetí duel v osmifinále play-off Kontinentální hokejové ligy. Na domácím ledě podlehli svěřenci trenéra Václava Sýkory favorizovanému CSKA Moskva 1:3 a zítra budou ve čtvrtém duelu odvracet hrozbu konce sezony.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy Západní konference - 3. zápas Lev Praha - CSKA Moskva 24. února v Praze. Aleksandrs Niživijs z celku Lev Praha (vpravo) a Janis Sprukts z CSKA Moskva. | Zdroj: ČTK

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný a vyznamenali se při něm oba brankáři, tedy domácí Pöpperle i hostující Staňa. V dalším průběhu první třetiny měl sice Lev převahu, ale nedokázal ji gólově vyjádřit. Největší šanci si vypracoval v 18. minutě Surový, jenomže v zakončení mu zabránil faul Igora Radulova.

První branku utkání si ale přeci jen i tak připsal Lev Praha, po 46 vteřinách druhého dějství, Oystrick našel u pravé tyče Staňovy brány přesně Novotného a ten neměl problém se zasunutím puku do odkryté klece.

Utkání se zlomilo ve své polovině. CSKA sice nejdřív nevyužil dvojnásobnou přesilovku, ale v pokračující početní výhodě se hosté přeci jen dočkali vyrovnání, když se k levé tyči trefil Ožiganov. O necelou minutu později navíc Moskvané překlopili vedení na svoji stranu, v přečíslení se prosadil Davis.

Lva musela mrzet osmiminutová početní výhoda, kterou měl na přelomu druhé a třetí dvacetiminutovky při současném vyloučení Davise na 5 minut a do konce utkání a Širokova na 2+2 minuty. Šance Němce, Novotného, Surového i Danielssona ale zůstaly nevyužity.

V 53. minutě naopak po přečíslení pojistil výhru CSKA Prochorkin a favorizovaný tým se v sérii ujal po vítězství 3:1 vedení už 3:0 na zápasy. Čtvrtý duel se hraje v pondělí večer, pokud ho Lev prohraje, sezona pro něj skončí.

Osmifinále play-off Kontinentální hokejové ligy:

Západní konference - 3. zápas:

Lev Praha - CSKA Moskva 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Novotný (Oystrick) - 29. Ožiganov (A. Radulov), 29. Davis (Sprukts, Kozlov), 53. Prochorkin (Kvaša). Rozhodčí: Rönn (Fin.), Kulakov - Michel, Šichanov (všichni Rus.). Vyloučení: 5:5, navíc Davis (CSKA Moskva) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 8213. Stav série: 0:3.

Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Oystrick, Němec, Krejčík, Mäenpää, Mikúš, Porseland - Klepiš, Novotný, Danielssson - Řepík, Vrána, T. Rachůnek - Hossa, Surový, Cipulis - Niživijs, Cingel, Sekáč - od 41. navíc Gynge. Trenér: Václav Sýkora.
CSKA Moskva: Staňa - Rylov, Rjasenskij, Denisov, Morrisonn, D. Markov, Ožiganov, Kondratěv, Marčenko - A. Radulov, Persson, I. Radulov - Grigorenko, Kvaša, Širokov - Kozlov, Sprukts, Davis - Kugryšev, Prochorkin, Ljubimov. Trenér: Vjačeslav Bucajev.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít