Třetiligový hokejista Martin Tondr dostal za atak na rozhodčího stopku na 15 měsíců

Víkendový hokejový duel třetí nejvyšší české soutěže mezi Táborem a Jabloncem se pro diváky změnil v nepříjemný zážitek. Jablonecký Martin Tondr totiž zasáhl hokejkou do hlavy a krku rozhodčího Patrika Vokřála, který poté zůstal bezvládně na ledě. Dnes za tento zákrok Tondr dostal 15měsíční trest od disciplinární komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejista Jablonce Martin Tondr si nezahraje 15 měsíců | Foto: BK Mladá Boleslav

„Nikdo neprokázal to, jak všichni píší, že jsem někoho chtěl zranit nebo dokonce skoro zabít. To vyvrátili,“ říká jablonecký hokejista a v civilním povolání masér extraligové Mladé Boleslavi Martin Tondr.

Pro disciplinární komisi hokejového svazu to byl případ hodný zpracování v detektivních seriálech, protože zákrok přišel mimo hru, a tak není na záběrech videa ze zápasu a ani není nikdo, kdo by dokázal jednoznačně potvrdit či vyvrátit úmysl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Martin Tondr dostal od disciplinární komise zákaz činnosti na 15 měsíců. Nevím, proč bych neměl hrát hokej, říká hráč Jablonce

Na výpovědích svědků přitom disciplinární komise postavila svůj verdikt, jen jedna verze se od ostatních lišila.

„Z rekonstrukce, kterou jsme si tam provedli, včetně časových prodlev toho bezvládného rozhodčího na ledě a tak dále, nám přišla výpověď hráče Tondra jako úplně mimo. On to totiž zajímavým způsobem popisoval prostorově i časově diametrálně jinak než ostatní hráči,“ vysvětluje detailní rozbor předseda komise František Dvořák s tím, že pominout takový zákrok zkrátka nelze.

„Rozhodčí strávil prakticky čtyři dny v nemocnici. Nyní je na neschopence v domácím léčení, takže nikdo neví, kdy jeho potíže skončí. Měl problém s přijímáním stravy kvůli zhmoždění hrtanu, takže ten zákrok zase až tak banální nebyl,“ dodal Dvořák.

Do NHL chtějí dva další kluby. Do soutěže by přinesly miliardu dolarů

Číst článek

I proto se případem podle Českého svazu ledního hokeje začala zabývat táborská policie. Pro jabloneckého hokejistu je to už teď ale vysoký trest.

„Byla to fakt nešťastná náhoda, nikoho jsem zranit nechtěl. Akorát jsem zklamaný z toho, že nebudu hrát hokej 15 měsíců. V polovině této doby si zažádám o zkrácení, a jestli mi to povolí, tak budu bez hokeje 7 a půl měsíce. Hokej mám rád, dělám u hokejového týmu, takže nevím, proč bych ho neměl hrát,“ prohlásil Martin Tondr.

Martin Charvát, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme