Švédsko 0:0 Česko

Tři góly na turnaj, to je na hokejovou reprezentaci málo

Česká hokejová reprezentace zahájila novou sezonu tam, kde tu předešlou zakončila. Na českých hokejových hrách navázala na střelecké trápení, které ji stálo medailové umístění na květnovém mistrovství světa. V Pardubicích sice herně nezklamala, ale tři góly za 180 minut je žalostně málo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finsko - ČR, utkání Českých hokejových her, čtvrtého dílu Euro Hockey Tour, 25. dubna v Brně. Jakub Nakládal (vlevo dole) a Miika Lahti z Finska.

Finsko - ČR, utkání Českých hokejových her, čtvrtého dílu Euro Hockey Tour, 25. dubna v Brně. Jakub Nakládal (vlevo dole) a Miika Lahti z Finska. | Zdroj: ČTK

„Tady jsme shořeli na proměňování šancí. Kdybychom je proměňovali, tak bychom minimálně šest bodů měli,“ hořekoval po skončení úvodního turnaje nového ročníku Euro hockey tour reprezentační kouč Alois Hadamczik.

Herně se přitom opravdu Češi nemají za co stydět. Se všemi soupeři včetně v Pardubicích suverénního Finska dokázali hrát více než vyrovnané partie. Co do četnosti střelby své protivníky dokázali předčít, ale v počtu vstřelených branek naprosto propadli. Navíc se nejedná o ojedinělý jev.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mizernou střeleckou formu rozebírá Petr Kadeřábek

V posledních ročnících Evropské tour má reprezentace průměr pod jeden a půl vstřeleného gólu na zápas.

„Je zajímavé, že když přijdeme do klubů, tak ty góly dáváme, a to i obránci. Pak přijdeme sem a máme nějaký blok. Párkrát jsme měli dva na jednoho a nestřílíme z toho, nahráváme a hledáme hráče. Myslím, že když o tom budeme méně mluvit a budeme to mít v podvědomí, tak začneme dávat góly,“ říká autor jediné vítězné branky na turnaji Jakub Petružálek.

Zkušenosti z letošního mistrovství světa navíc ukázaly, že ani s příchodem hráčů z NHL se nemusí střelecká potence národního týmu automaticky zlepšit, a to je před blížící se olympiádou alarmující.

„Nám chybí typologicky hráč jako Václav Varaďa. Šel jak buldok, srazil hráče, šel dál. Máme technické hráče, ale chybí nám takový buldok,“ připomíná Hadamczik. A právě takové hráče bude pro olympijský turnaj hledat. Času moc nezbývá. Už koncem tohoto týdne musí reprezentační kouč oznámit širší nominaci týmu pro hry v Soči.

Martin Charvát, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme