Třinci pomohl k obratu na Slavii i time out

Hokejoví fanoušci Slavie marně doufali, že v šestém semifinále play-off s Třincem si jejich tým zajistí postup. Teď jim nezbývá než si počkat do pátečního večera a přemýšlet kromě jiného třeba o tom, že o osudu toho kterého zápasu rozhodují nejenom góly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Proti Vojtěchu Polákovi slávistický brankář Kopřiva uspěl, nakonec se ale radoval Třinec | Zdroj: ČTK

Vybrat si oddechový čas v tu nejpříhodnější možnou chvíli - to je jedna z důležitých kapitol trenérského desatera. A včerejší duel v pražské O2 Aréně to názorně připomněl. Slávisté se v poslední třetině zuby nehty snažili vymazat jednogólové manko a ve chvíli, kdy jejich nápor viditelně sílil, si třinečtí trenéři ve 49. minutě vyžádali time out.

„Tam byl velký tlak Slavie, začala tu třetinu výborně, dostala nás pod tlak. A my jsme cítili, že musíme něco udělat, chtěli jsme to na chvíli zarazit. Pár věcí jsme klukům řekli, protože jsme nebyli schopni dostat puky ani přes mantinel, protože tam bylo neustálé blokování,“ naznačuje Břetislav Kopřiva, o čem si on a Pavel Marek stačili za onu předepsanou půlminutku se svými hráči popovídat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinci pomohl k obratu na Slavii a pokračování semifinále i time out

A jak se ukázalo po zbytek zápasu, i takováto blesková instruktáž měla svůj význam, protože Oceláři začali hrát aktivněji a nepouštěli už domácí tým do situací zavánějících gólem. Co by za to asi byli dali se zpětnou platností hráči Slavie, kdyby se jim v polovině zápasu dostalo trenérského ponaučení na téma: Jak eliminovat nenadálý třinecký nápor.

Jenomže soupeř, který tak razantně odpověděl na třetí inkasovanou branku, k tomu nedal slávistům příležitost.

„Rozhodně jsme to měli hned ubránit a nenechat se takhle zatlačit. Párkrát jsme to měli na vyhození, mohli jsme to vyhodit třeba na icing, ale nepovedlo se to. A bohužel tečovanou střelou se Třinec dostal zpátky do zápasu. To bych asi viděl jako klíčové,“ smutně si vybavoval domácí brankář Miroslav Kopřiva ony důležité momenty, které byly pro slávisty začátkem konce jejich sladkého snu o vítězství v šestém semifinálovém utkání.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme