Třinec a Pardubice zaváhání Vítkovic nepotrestaly

Hokejisté Vítkovic neudrželi ve 22. kole O2 extraligy slibné dvoubrankové vedení na Slavii a nakonec získali v Praze jen bod. Jejich zaváhání využil jen Zlín a srovnal s nimi krok. Třinec a Pardubice, které se mohly posunout do čela soutěže, prohrály.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

Pražané odvrátili čtvrtou domácí porážku v řadě až v závěru zápasu, kdy byli odměněni za bojovnost. Nepoložilo je totiž ani to, že třikrát prohrávali o dva góly, ani to, že museli brzy střídat brankáře, nebo inkasovaná branka při vlastní přesilovce. O osudu zápasu rozhodly nakonec až samostané nájezdy a v nich jediný úspěšný střelec Vladimír Růžička mladší.

Branky a nahrávky: 19. Kůrka (Červenka), 35. Havel (Vondrka), 47. Kadlec (Kolařík, Beránek), 49. V. Růžička ml. (Žižka, Havel), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. - 6. Burger (Hubáček), 7. Hubáček (Malík, Sičák), 33. Klimek (Burger), 46. Hubáček (Burger, Malík). Rozhodčí: Šindler, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4973.

00:00 / 00:00

22.kolo O2 extraligy očima našich reportérů

Slavia Praha: Neruda (7. Furch) - Kadlec, Vašíček, Sloboda, Žižka, J. Drtina, Kolařík, Špelda - D. Hruška, Beránek, Doležal - Kůrka, Červenka, Sklenář - Havel, V. Růžička ml., Vondrka - Kubica, P. Jelínek, M. Čermák.
Vítkovice: Šindelář (na nájezdy Vošvrda) - Sičák, Malík, Stehlík, Kuboš, Trnka, Voráček - Klimek, Burger, Hubáček - Strapáč, Štefanka, Varaďa - Ujčík, R. Hruška, Kvapil.

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)

Sparta pod novými trenéry hrála s viditelnou chutí po vítězství. Gól po 69 sekundách hry z hole Rastislava Martínka Pražany na nějakou dobu zmrazil. Postupem času měli ale agresivnější hosté více ze hry a udržovali si gólový náskok. Slezané sice dvakrát vyrovnali, víc jim ale Sparta nedovlila a nokonec si po zásluze odvezla z Třince tři body.

Branky a nahrávky: 2. Martynek (Peterek, D. Květoň), 29. Polák (Peterek, Bonk), 41. Kohn (Zíb) - 16. Podlešák (Vykoukal, Kratěna), 27. Vykoukal (Ručinský), 38. Ton (Hromas), 42. Výborný (Ton, Jiří Hanzlík), 44. Netík (Ton, Výborný), 51. Ton (Hromas, Gulaši). Rozhodčí: Homola, Hribik - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Langhammer (Sparta) 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 4331.

Třinec: Hamerlík - Zíb, Malec, Lojek, Seman, Cartelli (25. Andersons), Výtisk - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Polák, Bonk - Pospíšil, Ostřížek, Hampl.
Sparta: Chábera (41. Přikryl) - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Látal, Broš, Kratěna - Ton, Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel, Koreis, Podlešák.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Svižný otevřený hokej s vynikajícími brankáři přinesl zasloužené vítězství domácích. Nezměrnou bojovností přehráli techničtějšího soupeře.

Branky a nahrávky: 40. Šindel (Novák, Bičánek), 45. Dopita (Selingr, Bičánek), 59. Erat (Selingr) - 28. Starý (Koukal, Kolář I). Rozhodčí: Mikula, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 7200.

Brno: Hovi - Koma, Bičánek, Novák, Ovčačík, Houdek, Richter, Kempný, Mojžíš - Erat, Dopita, Selingr - Šindel, Huml, Vondráček - R. Procházka, Pucher, R. Dlouhý - Bourret, Brabenec, Ludvík.
Pardubice: M. Růžička - Jillson, Kočí, Nakládal, Havíř, Píša Kolář II, M. Drtina - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Cetkovský, Divíšek, Zohorna - Kousal, Buchtele, Starý - Kolář I, Koukal, Rákos- Radil.

HC Geus Okna Kladno - PSG Zlín 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Od první minuty se domácí marně pokoušeli dobývat soupeřovo pásmo, zlínská obrana byla těžko prostupná. Navíc kladenští střelecky propadli, vinou řady nevyužitých gólových možností přenechali tři body hostujícímu celku. Zlínu se vyplatila sázka na defenzivu a rychlé brejky.

Branky a nahrávky: 60. Frolík (Patera, Tomajko) - 20. Důras (Záhorovský, Rachůnek), 36. Balán (Finsterle). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8, navíc Toman (Kladno) 10 min. Bez využití. Diváci: 2432.

Kladno: Cikánek - Kameš, F. Kaberle, Toman, Trončinský (21. J. Dlouhý), Mudroch, Šmach - Frolík, Patera, Tomajko - Valský, Bělohlav, Diviš - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Bořuta, Kučný, Švrček - Balaštík, Leška, Köhler - Balán, F. Čech, Finsterle - Důras, Záhorovský, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák.

HC Mountfield České Budějovice - BK Mladá Boleslav 5:4 v prodl. (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Skóre se vyvíjelo jako na houpačce. Domácí 0:2 prohrávali, pak 4:2 vedli, ale hosté si dokázali vynutit prodloužení. To v přesilovce při Králově vyloučení rozhodl ranou do šibenice Tomáš Vak.

Branky a nahrávky: 19. Veselý (Melichar), 24. L. Květoň (Melichar, Mikeska), 32. Gulaš (L. Květoň, Mikeska), 41. Veselý, 61. Vak (Ptáček, Gřegořek) - 2. Fabuš (Macho), 16. Fabuš (Frolo), 44. Pabiška (J. Kasík), 48. Macho (Fabuš, Vrbata). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Kis, Prchal. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3600.

České Budějovice: Turek - Ptáček, Gřegořek, Snopek, Melichar, S. Hudec, Poživil - Micka, Vak, Veselý - Gulaš, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, M. Hudec - Hřebejk.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Duben, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Němeček - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Macho, Šagát - Handlovský, Gajovský, Vrbata - od 21. navíc Bahenský.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 5:6 (3:1, 1:0, 1:5)

Domácí hokejisté nenavázali na své poslední úspěšné výsledky, i když k tomu měli po většinu času mnohem blíže. Litvínov totiž během utkání dvakrát vedl o tři góly a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Energie předvedla fantastickou závěrečnou desetiminutovku, během které nastřílela čtyři góly a duel otočila.

Branky a nahrávky: 8. Vopat (J. Černý, Trávníček), 11. Jenáček z trestného střílení, 16. Lukeš (Švarný), 30. Reichel (Kroupa, Jánský), 50. Jenáček (Skuhrovec, Kubinčák) - 8. Němec (Kumstát, Skuhravý), 42. Kuběna (Melenovský, Zaťovič), 51. Melenovský (Kuběna, Tribuncovs), 52. Dej (Němec, Pech), 55. Košťál (Skuhravý, Němec), 59. Košťál (Tribuncovs). Rozhodčí: Svoboda, Kubeš - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 5985.

Litvínov: J. Hübl - Pilař, Kroupa, Skuhrovec, Švarný, Punčochář, Gureň - Jánský, Reichel, Lukeš - J. Černý, Trávníček, Vopat - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Bojer, Gerhát, Heinisch.
Karlovy Vary: Sáblík (30. Mensator) - Němec, Tribuncovs, Čutta, Parýzek, Prošek, Hájek, Brňák - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Hluchý - Dej, Pech, Pletka - Kuběna, Zaťovič.

HC Plzeň 1929 - Bílí Tygři Liberec 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)

Celkem sedm hokejistů ze zámoří se prohánělo na ledě plzeňské arény. Jeden z nich, domácí Mark Bomersback, otevřel v 23. minutě skóre a po 81 sekundách přihrál na gól Vlasákovi. Také Liberec ve třetí třetině srovnal díky dvěma slepeným gólům. V 60. minutě byl na pět minut vyloučen Vlasák a Bílý tygři v prodloužení trestali. Po 34 sekundách jim vystřelil výhru Podkonický.

Branky a nahrávky: 23. Bomersback (Vlasák, M. Straka), 24. Vlasák (M. Straka, Bomersback) - 49. Podkonický (Blatný, Derner), 52. Jareš (Víšek, Blatný), 61. Podkonický. Rozhodčí: Husička, Šír - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6, navíc Vlasák (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5414.

Plzeň: Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Jackson, O'Brien, Dresler, Benda - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Tvrdík - Scofield, Jan Kovář, Stránský - Adamský, M. Heřman, Dvořák.
Liberec: Pinc - DeSantis, Hunkes, Čakajík, Derner, Rýgl, Spiller, Holub, Jareš - Bartovič, Kašpařík, Nedorost - Podkonický, Blatný, Dušek - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Packard, Špaček.