Třinec odvrací v O2 Areně konec sezony, spoléhá na svého Růžičku

Rekordy se sice v hokeji oficiálně neevidují, ale třinecký útočník Martin Růžička na sebe i tak soustřeďuje náležitou pozornost. Od startu Ocelářů do play off dokázal vsítit už 13 gólů a to zatím v samostatné české extralize dokázal jen jediný jeho předchůdce - bývalý slávista Roman Červenka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva třinecký útočník Radek Bonk, útočník Slavie Petr Jelínek a brankář Miroslav Kopřiva | Zdroj: ČTK

„Nejde o osobní statistiky, ale o výsledek,“ nechal se slyšet Martin Růžička po minulém semifinálovém utkání, ve kterém sázel do slávistické sítě jeden gól za druhým.

Ale výsledky často bývají právě v rukou těch hráčů, jejichž individuální statistiky vybízejí ke smeknutí klobouku. A takových si trenéři jaksepatří považují. Ani jeden z třineckých lodivodů Břetislav Kopřiva nemůže tedy být výjimkou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinec se chystá odvrátit vyřazení z play off

,,Martin Růžička hraje výborně! Věříme, že to v dalším utkání potvrdí. Spoléháme na něj,“ věří Kopřiva.

Že by si Martin Růžička plánoval, kolikrát vlastnoručně poopraví ukazatel skóre v dnešním šestém semifinálovém utkání v pražské O2 Aréně, to asi těžko. Ale o tom, co by na soupeře platilo, samozřejmě přemýšlet musí.

„Hrát jednoduše, bez zbytečných vyloučení a cpát puky do brány,“ předpovídá recept na otočení nepříznivě se vyvíjející série Růžička.

Třinecký kapitán Radek Bonk by asi mohl napovědět ještě víc.

„My bychom i věděli co změnit, akorát vám to určitě nemůžu říct,“ vysvětluje Bonk.

Slavia sází na své devizy – bojovnost a vůli

Proč? To aby si nějaký ten slávistický špión, mající teď ucho přitisknuté k rádiu, nechtěl snad dělat poznámky. I bez podobného nahlížení klíčovou dírkou do třinecké hokejové kuchyně ale také domácí tým kuje plány pro šestou kapitolu semifinálové bitvy.

„My hrajeme na bojovnost a vůli. Nemáme mužstvo hvězd jako třinečtí, ale srdcem a bojovností to dokážeme urvat“ míní obránce Jiří Vašíček.

Hokej na užším slávistickém kluzišti si ovšem nelze představit bez bohaté úrody tvrdých osobních soubojů, bez obětavosti a maximální bdělosti v obraně. Budou na to mít Pražané po náročné porci 17-ti zápasů odehraných v play off vůbec ještě dost sil? Útočník Michal Vondrka doufá, že ano.

„Náročné to je. Přece jen je to velká dávka zápasů, ale já myslím, že jsme dobře připraveni především fyzicky. Takže uvidíme!“

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme