Třinec odvrátil konec sezony, Zlín v play-off rozdrtil na jeho ledě 6:1

Po osmi letech mohli hokejisté Zlína slavit postup do finále play-off České pojišťovny, ale po pátém semifinále na Zimním stadionu Luďka Čajky se slavení odkládá, protože od Třince schytali debakl 1:6. Oceláři rozhodli utkání v přesilovkách a druhé třetině, kdy vstřelili čtyři branky. Stav semifinále je ale z pohledu Beranů stále výhodnější - 3:2 na zápasy.

Páté utkání semifinále play off hokejové extraligy PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2. dubna ve Zlíně. Radost hráčů Třince po šestém gólu | Zdroj: ČTK

Semifinálová série se nyní stěhuje do třinecké Werk Areny, kde se bude ve čtvrtek od 18.15 pokračovat.

Zlín - Třinec 1:6 (1:1,0:5,0:0)

Branky a nahrávky: 6. Melenovský (Tesařík, Veselý) - 7. M. Růžička (Zíb, Rákos), 21. M. Růžička (Zíb, Bonk), 29. Bonk (Rákos), 30. Zíb (Hrabal, Bonk), 31. D. Květoň (Lojek, Peterek), 36. Ovčačík (Rufer). Rozhodčí: Hradil, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 14:12, navíc Řezníček do konce utkání - Hrabal 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:4. Diváci: 6161. Stav série: 3:2

Oba týmy do utkání vstoupili ve velkém tempu a hned v první minutě se před Sedláčka prodral od pravého mantinelu zlínský Leška, ale vracející bek ho nakonec čistě zastavil. Ve třetí minutě se vylučovalo poprvé.

Oceláři si vypracovali tlak, ale Polanský nastřelil jen spojnici břevna a tyče, což musel potvrdit až videorozhodčí. Poté putoval na trestnou lavici Peterek a Zlín šel do vedení, když Tesaříkovu střelu tečoval těsně před Hamerlíkovou lapačkou Melenovský. 1:0.

Nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec základní části Martin Růžička dokázal za minutu odpovědět, když si od pravého kruhu najel při další početní výhodě na střed hřiště a propálil vše, co mu stálo v cestě. 1:1.

Na další zásah se čekalo až do předposlední minuty prvního dějství, ovšem gól Čajánka v přesilovce nebyl kvůli posunuté brance po konzultaci s videorozhodčím uznán, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

První branka při hře 5:5 padla po 43. sekundách druhé dvacetiminutovky. Zíb pálil od modré a vyražený puk dorazil do brány probuzený Martin Růžička, pro kterého to byl šestý gól ve vyřazovací části. 1:2.

Berani nesložili zbraně, ale nedisciplinovanost je připravovala o souvislejší nápor, třinečtí navíc hrozili z rychlých protiútoků. Po jednom z nich uháněl sám na gólmana Ostřížek, jeho klička ale skončila na špičce Sedláčkova betonu.

Těsně před polovinou utkání šli svěřenci kouče Vlacha do oslabení dvou mužů 3 na 5. Třinec se dlouho pokoušel o zahraní signálu zpoza branky, nakonec se Ocelářům podařilo dostat puk na modrou, Hrabal pálil a o kalhoty Rákose se kotouč dostal až k Bonkovi, který ho pohotově zasunul za Jakuba Sedláčka. 1:3.

Necelou minutu na to šli domácí opět do dvojnásobného oslabení a Oceláři Zámorského vyloučení za zdržování hry potrestali. Zíbova rána prošla výstojí zlínského brankáře. 1:4.
Na to reagoval Rostislav Vlach oddechovým časem, ale Třinec to nezpomalilo, ba naopak. Za necelou minutku to bylo 1:5, když se trefil Květoň a Sedláček opustil zlínskou svatyni, nahradil ho podruhé v play-off Štůrala.

V 34. minutě zlínští propadli a inkasovali poměrně rozporuplný gól z hole Ovčačíka, když po rozhodčím Hradilovi žádali faul na brankáře. 1:6.
Ve zbytku utkání šlo už pouze o to, kdo dokáže ušetřit více sil, přesto se nadále hrálo více času v nestejném počtu hráčů na ledě.

Deset minut před třetí sirénou navíc zranil u mantinelu Hrabal zlínského obránce Linharta. Pak se ještě strhla bitka, po které rozhodčí rozdali 16 trestných minut, ale víc už diváci na Zimním stadionu Luďka Čajky neviděli. Oceláři tak odvrátili konec sezony.

Zlín: J. Sedláček (31. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od 41. navíc Kotvan, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, Veselý - Ondráček, Melenovský, Čech - od 41. navíc Šlahař, P. Sedláček, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurik
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Rákos - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Orsava - Rufer, Matuš, Ostřížek. Trenéři: Turek a Janků

Extraligová baráž

5. kolem také pokračovala baráž o extraligu. Místa pro setrvání mezi elitou zatím drží Liberec a Mladá Boleslav. Bílí Tygři totiž zdolali chomutovské Piráty 2:0. Souboj prvoligistů vyzněl lépe pro bruslařský klub z Boleslavi, protože Středočeši porazili Olomouc 4:2.

5. kolo baráže o hokejovou extraligu:

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Němeček, D. Výborný), 11. Pabiška (D. Výborný, Nouza), 21. Demel (Mikulík, Němeček), 51. Nouza (Toman, D. Výborný) - 23. Králík (Ministr), 37. Vodný (Janáček, Diviš). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek - Ondráček, Bejček. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 3730

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Bulík (T. Pospíšil, Nedvěd), 34. Duda (Nedvěd, T. Pospíšil). Rozhodčí: Šír, Kalivoda - Bryška, Skopal. Vyloučení: 7:11, navíc J. Stehlík na 5 min. a do konce utkání, D. Hruška a T. Káňa (všichni Chomutov) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3801

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít