Třinec porazil Liberec, Litvínov nestačil na Vary

Souboj o první místo v hokejové Tipsport extralize vyhrál jednoznačně Třinec. Ve 49. kole porazil Liberec 5:0 a vede tabulku o tři body. Boj o předkolo play off si opět zkomplikovalo Brno, které prohrálo s Pardubicemi 1:4. Na desáté Karlovy Vary ztrácí Kometa čtyři body. Energie zvítězila na ledě Litvínova 3:2. Osmá je Plzeň po výhře v Mladé Boleslavi 4:2. V dalších zápasech porazil Zlín Vítkovice 5:1, Sparta prohrála s Českými Budějovicemi 3:5 a Kladno se Slavií 3:4 po samostatných nájezdech.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

PSG Zlín - HC Vítkovice Steel 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)

Dva góly Köhlera s Důrasem pomohly domácím ke třetí příčce v tabulce. Pokaždé přitom fungovala souhra první nebo druhé útočné formace Beranů, za hosty se prosadil pouze Káňa. Ten využil přečíslení a přihrávky Strapáče.

Branky a nahrávky: 8. Důras (T. Sýkora, I. Rachůnek), 23. Köhler (Leška), 26. Köhler (Leška, Balaštík), 28. Důras (I. Rachůnek), 41. Leška (Linhart, Hamrlík) - 10. Káňa (Strapáč). Rozhodčí: Jeřábek, Rudý - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. Diváci: 5208.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 3:5 (3:0, 0:3, 0:2)

Sparťané vyhráli první třetinu 3:0, když dali všechny branky v přesilových hrách. Ve zbytku utkání ale nedokázali zužitkovat dvě dlouhé početní výhody proti proti třem. Jihočeši tedy během druhé třetině vyrovnali a zásluhou Gulaše ve třetí části rozhodli.

Branky a nahrávky: 6. Philipp (Ton, Broš), 12. Luňák (Macholda, Karpov), 16. Karpov (Žálčík) - 27. Gulaš (Vydarený, Vykoukal), 30. Vydarený (Mertl, Gulaš), 32. Mertl (R. Pšurný, Jakub Kovář), 46. Gulaš (Mertl), 57. L. Květoň (Gulaš, Novák). Rozhodčí: Husička, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:11, navíc Broš 10 min., Philipp (oba Sparta) 10 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8289.

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)

Duel rozhodly přesilové hry. Oceláři proměnily hned čtyři vyloučení hostů v góly a s přehledem zvítězili. Navíc Zíb a Květoň trefili tyč a Třinec k tomu nevyužil tři početní výhody pěti proti třem.

Branky a nahrávky: 9. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 10. Polák (Polanský, D. Květoň), 38. Lojek (Peterek, Polák), 49. D. Květoň (Polák, Polanský), 60. Polanský (D. Květoň, M. Růžička). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 8:12, navíc Ondřej (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 4:0. Diváci: 4791.

HC Kometa Brno - HC Eaton Pardubice 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Opět plná brněnská hala viděla další marnou snahu místních hokejistů o play off. Hosté byli lepší, přesnější a v koncovce důraznější. Duel rozhodly dvě branky Pardubic z přesilových her v prostřední části.

Branky a nahrávky: 12. Stehlík (Koreis) - 14. Pineault (Špirko, Buchtele), 31. Nakládal (Starý), 37. Kočí (Bartek, Píša), 48. Somík (Zohorna, Bartek). Rozhodčí: Müllner, Ország (oba SR) - Kajínek, Podražil. Vyloučení: 7:7, navíc Pineault (Pardubice) na 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 7200

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Plzeň orámovala svými góly celý duel. Mladá Boleslav zvládla dvakrát vyrovnat, ovšem rozhodla 51. minuta, kdy se v početní nevýhodě prosadil Jaroslav modrý. Rozhodnutí poslal do prázdné branky Svačina.

Branky a nahrávky: 38. Tvrdík (Boháč, Lehikoinen), 48. Gajovský (Boháč) - 1. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 42. Vlasák (Straka), 51. Modrý (Straka, St. Pierre), 60. Svačina (Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3890.

HC Vagnerplast Kladno - HC Slavia Praha 3:4 po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)

Každý z týmů vždy zvládl zareagovat na branku soupeře, naposledy se to povedlo v čase 59:31 kladenskému Radku Smoleňákovi. V prodloužení mělo Kladno více šancí a hrálo 20 sekund přesilovou hru čtyři na tři, ale v samostatných nájezdech nakonec slavii podlehlo.

Branky a nahrávky: 4. Kuchler (J. Nedvěd, Bicek), 18. D. Růžička (Toman), 60. Smoleňák (J. Drtina, Patera) - 7. Tomica (Jaškin), 29. Micka (Kuboš, P. Jelínek), 59. T. Svoboda (Endál, Vondrka), rozhodující nájezd Micka. Rozhodčí: Šír, Fraňo - Kostka, Jindra. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 2391.

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Hned v úvodu předvedl Litvínov přesnou kombinaci, jenže Vary zvládly duel zvrátit a dokázat počtvrté v sezoně nad Litvínovem zvítězit. Rozhodující branku dal Martin Zaťovič po přesné přihrávce Lukáše Pecha.

Branky a nahrávky: 2. Kubinčák (V. Hübl, Lukeš), 34. Švarný - 6. Dej (Dobroň, Gřegořek), 22. Skuhravý (Čutta, Kumstát), 38. Zaťovič (Pech). Rozhodčí: Šindler, Hrubý - Kalivoda, Bádal. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 5585.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít