Třinec se po vítězství nad Pardubicemi posunul do čela extraligy

Vedoucí Víktovice podlehly v Litvínově a do čela extraligy se posunul Třinec, který zvládl domácí duel s Pardubicemi. Popáté v řadě prohrály Karlovy Vary, naopak Liberec protáhl vítěznou sérii na pět zápasů. Ve středočeském derby se radovala Sparta, poslední Boleslav podlehla v prodloužení Kometě.

Tipsport hokejová extraliga

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

HC Oceláři Třinec - HC Eaton Pardubice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

V souboji druhého týmu extraligové tabulky s třetím otevřel skóre po čtvrthodině hry třinecký Růžička, když se důrazně prosadil před Svobodovou brankou a protlačil puk za jeho záda. Ve 30. minutě překonal pardubického brankáře Polanský, který dal dvě minuty před koncem výsledku i konečnou podobu. Pardubice nebyly horším týmem, vypracovaly si řadu šancí, ale vynikajícího Hamerlíka v třinecké brance nepřekonaly.

Branky a nahrávky: 15. M. Růžička (Krajíček), 30. Polanský (Hrabal), 58. Polanský (V. Polák, Hrabal). Rozhodčí: Husička, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:2, navíc Buchtele a Kolář I (oba Pardubice) oba 10 minut. Bez využití. Diváci: 3106.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Hudec, Krajíček, Seman, Lojek, Richter, Zíb - D. Květoň, Polanský, V. Polák - Varaďa, Bonk, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Adamský - McGregor, Orsava, Mičulka. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Kolář II, Kočí, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Cetkovsk, Rákos - Špirko, Pineault, Somík - Zohorna, Kousal, Buchtele. Trenéři: Jandač a Hynek.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Slavia ve Zlíně nepotvrdila dobrou formu z posledních zápasů. Naopak domácí protrhli šňůru čtyř domácích zápasů bez vítězství. Skóre otevřel Balaštík, který tak v čele klubové střelecké statistiky dohnal svého dvorního nahrávače Lešku, další dva góly přidal Vlach. Slavia korigovala až za rozhodnutého stavu, v šestapadesáté minutě sebral Sedláčkovi čisté konto Krenželok.

Branky a nahrávky: 12. Balaštík (Leška, Köhler), 33. Roman Vlach (F. Čech), 44. Roman Vlach (Holík) - 55. Krenželok (Sklenář, Benda). Rozhodčí: R. Polák, Trombík - Dřínovský, Poruba. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3804.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Holík, Roman Vlach, F. Čech - Kubiš, T. Sýkora, Sivák. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.
Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Benda, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Sklenář, P. Jelínek, Doležal - Micka, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

O vítězství Liberce rozhodl v polovině utkání Kudrna, když dovršil podařenou libereckou desetiminutovku, ve které Severočeši otočili nepříznivý vývoj zápasu ve svůj prospěch. Karlovy Vary tak popáté v řadě prohrály, naproti tomu jejich soupeř se může pyšnit stejně dlouhou vítěznou sérií.

Branky a nahrávky: 8. Kumstát (Skuhravý), 22. Pech (Mucha, D. Hruška) - 9. Víšek, 23. Podkonický, 33. Kudrna (Nedvěd, Trončinský). Rozhodčí: Homola, Jeřábek - Jílek, Jindra. Vyloučení: 3:9, navíc Kudrna (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 2581.
Karlovy Vary: Sáblík (33. Mensator) - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - Sailer, T. Klíma, Košťál. Trenéři: Stavjaňa, Baďouček a Kněžický.
Liberec: Pinc - Čakajík, Moravec, Výtisk, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Štich - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, M. Hořava - Vantuch, Podkonický, Víšek - Ondřej, Bárta, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

HC Sparta Praha - HC Vagnerplast Kladno 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)

Domácí rozhodli o svém vítězství v poslední desetiminutovce, ve které dokázali vstřelit tři góly. Do té doby bylo utkání vyrovnané a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Kladno dvakrát vedlo, ale Sparta nejenže pokaždé vyrovnala, ale v úvodu třetí části byla ještě o krok napřed. I kladenský Vagnerplast dokázal vstřelit vyrovnávací gól, z jeho strany to však bylo vše. Na vítěznou branku Broše z 50. minuty už hosté nedokázali zareagovat. Naopak ještě dvakrát inkasovali.

Branky a nahrávky: 8. Luňák (Macholda), 34. Y. Treille (Jan Hanzlík), 46. Ton (Gulaši, Broš), 50. Broš (Y. Treille, Luňák), 55. Ton (Koreis), 60. Y. Treille (Vykoukal, Koreis) - 8. Bílek (L. Procházka), 11. Látal (Steiler, L. Procházka), 47. Kalla (Mrázek). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 3642.
Sparta Praha: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Gulaši, Macholda, OúBrien - Kůrka, D. Výborný, Kafka - Ton, Koreis, Hromas - Smoleňák, Karpov, Bartánus - Y. Treille, Broš, Luňák. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Kladno: Falter - Kameš, D. Růžička, L. Procházka, Toman, Šmach (4. Piskáček), Mrázek - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.

HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 2:3 po sam. náj. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Hosté sice otevřeli skóre utkání, ale pět minut před koncem utkání byl blíže ke třem bodům českobudějovický Mountfield. Západočeši však dokázali, že umí zabojovat. Vlasák vyrovnal a v závěru při vyloučení Podlešáka bylo před domácím brankářem hodně rušno. O výsledku přesto museli nakonec rozhodnout samostatné nájezdy. Druhý bod na stranu Indiánů připsal Vlasák.

Branky a nahrávky: 33. Kolarz (Martynek), 54. Langhammer (Mertl, Podlešák) - 8. Jan Kovář (Vlasák), 55. Vlasák (Jan Kovář), rozhodující nájezd Vlasák. Rozhodčí: Blecha, Šír - Bryška, Jiří Novák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 4295.
České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Jan Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák - Kuchejda, Červený, R. Pšurný. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Plzeň: Přikryl - Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Obdržálek, Pitule, Lev. Trenéři: Jelínek a Razým.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 po sam. náj. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)

Mladoboleslavský klub čelil před utkání obvinění ze zfalšování dokumentů o bezdlužnosti před startem extraligy, ale na výkonu týmu se vznikající aféra neprojevila. Do vedení se sice dostalo už ve druhé minutě Brno, ale domácí vývoj utkání otočili a těsné vedení drželi až do osmapadesáté minuty. V čase 57:14 nahodil od modré čáry puk na Schwarzovu branku Hruška, gólman Mladé Boleslavi měl zakrytý výhled a kotouč zaregistroval až v síti. Utkání tak pokračovalo prodloužením a ke slovu se dostaly i samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným střelcem hostující Kvapil.

Branky a nahrávky: 14. Barney (Hay, Vrbata), 37. Boháč (Jindra, Hrdel) - 2. Huml, 58. R. Hruška (Bičánek, Kvapil), rozhodující nájezd Kvapil. Rozhodčí: Šindler, Smitka - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. Diváci: 2810.
Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Hay, Macháček, Marušák, Jindra - Mikulík, Pabiška, Matějovský - Fabuš, Vrbata, Bahenský - Boháč, Hrdel, Barney - Nouza, Gajovský, Macho. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.
Brno: Hovi - Houdek, Stehlík, Bičánek, Zubíček, Mojžíš, Malec, od 41. navíc Kempný - Erat, Dopita, Hubáček - Veselý, R. Hruška, Kvapil - Jakub Svoboda, Brabenec, Huml - Švaňhal, Polodna. Trenéři: V. Jeřábek a Lubina.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Domácí vstoupili do utkání raketově, už ve druhé minutě je dostal do vedení Jánský, když se jeho střela odrazila od tyče do gólmana Málka a pak za brankovou čáru. Ve druhé třetině pak domácí odskočili vedoucímu týmu tabulky na rozdíl tří gólů a ve třetí části už si výsledek pohlídali. Vítkovice sice v závěru vstřelily čestný úspěch, ale v tabulce přenechaly první místo Třinci.

Branky a nahrávky: 3. Jánský (Jenáček), 28. Jareš (V. Hübl), 35. Ručinský (Kubát) - 56. Húževka (Hlinka, Tomas). Rozhodčí: Lacina, Fraňo - Pouzar, Kalivoda. Vyloučení: 4:10, navíc Pohl (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2314.
Litvínov: Franěk - Černošek, Gula, Jareš, L. Poživil, Kubát, Skuhrovec, Kousalík - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Jánský, Kracík, Ručinský - Trávníček, Vopat, Černý - Jenáček, Hanzl, Majdan. Trenéři: Kučera a Reichel.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Klimek - Pohl, Húževka, Svačina - Szturc, J. Sýkora, Tomas - Šedivý, Strapáč, Káňa, od 41. min. navíc Hlinka. Trenéři: Trličík a Moták.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít