Třinec si po vítězství 4:2 s Karlovými Vary upevnil vedoucí pozici v tabulce

Třinečtí hokejisté zvítězili v 31. kole extraligy, když si poradili 4:2 s Karlovými Vary. Výhru si zajistili až v samotném závěru, kdy se v přesilové hře prosadil Jakub Petružálek a pojistnou branku vstřelil minutu a půl před koncem třetí části Cory Kane. Oceláři tak stále zůstávají v čele tabulky s 66 body. Na druhé příčce zůstává Liberec, který porazil 3:0 Chomutov.

Karlovarský brankář Tomáš Závorka a proti němu třinecký Cory Kane

Karlovarský brankář Tomáš Závorka a proti němu třinecký Cory Kane | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Karlovy Vary nastoupily se skoro stejnou sestavou jako v minulém utkání, ale v brance se objevil Tomáš Závorka. Zasahoval už v deváté minutě, kdy vyrazil střelu Rostislava Marosze a následně měl ještě spoustu práce s dorážkami. Karlovarskou branku uhlídal i v osmnácté minutě, kdy vychytal Milana Douderu, který pálil z levého kruhu. Následně ještě zabránil střele Rastislava Špirka a Coryho Kanea.

Karlovým Varům se ve druhé části naskytla přesilovka pět na tři, ale nedokázaly ji využít. Tečovanou střelu Vladimíra Sičáka vyrazil brankář Třince Šimon Hrubec. Domácí šli do vedení ve dvaatřicáté minutě, když Zbyněk Irgl trefil nahozený puk, který se odrazil od mantinelu.

Jenže Karlovy Vary stihly po minutě a osmi vteřinách srovnat. Václav Skuhravý obešel stahovačkou obránce a prostřelil Hrubce. Krajíček ještě zahrozil, když nastřelil tyč v závěru, ale Třinec se dostal znovu do vedení až devětačtyřicáté minutě.

Obránce Tomáš Linhart vyslal tvrdou střelu, puk se odrazil od betonu Závorky ke Corymu Kaneovi, který bekhendem zakončil. Necelých devět minut do konce třetiny ještě zvýšil vedení Jakub Petružálek, který se prosadil v početní převaze pět na tři.

Vary se ale ještě bodů nevzdaly a za devětatřicet sekund opět snížily. Třinečtí hráči nedokázali odklidit puk z předbrankového prostoru. Kotouče se ujal Tomáš Rachůnek, který ho předal Patovi Mullanovi a ten překonal Hrubce. Vítězství Třince ale pojistil minutu a půl před koncem Cory Kane, který trefil prázdnou bránu.

Chomutov - Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Sérii šesti domácích výher chomutovského celku ukončili úřadující mistři z Liberce. Dvěma trefami se na vítězství Bílých Tygrů podílel Radim Šimek, který se prosadil ve druhé třetině v rozmezí minuty a čtyřiceti sekund. Do prázdné branky se ještě v závěru trefil Milan Bartovič a upravil na konečné skóre 3:0.

Hradec Králové - Pardubice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
I třetí východočeské derby dopadlo lépe pro Hradec Králové. Pardubice se dostaly jako první do vedení díky využité přesilové hře Tomáše Rolinka, ale k další brance už se nedopracovaly, naopak jich pět obdrželi.

Olomouc - Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:4, 1:0)
Čtvrtou výhru v řadě si připsala pražská Sparta, která porazila Olomouc 5:1. Vítězství si zajistila ve druhé třetině, kdy nastřílela čtyři góly. Olomouc dokázala zareagovat až v závěrečné části, kdy se z přesilové hry prosadil Marek Laš.

Mladá Boleslav - Litvínov 3:6 (0:3, 1:2, 1:2)
Mladá Boleslav prohrála počtvrté v řadě. V šesti zápasech odehraných v prosinci zvítězila pouze s Olomoucí po prodloužení. Tentokrát podlehla 3:6 Litvínovu a zůstává na devátém místě tabulky. Bruslaři snížili vedení Litvínova ve druhé části 2:4.

Hosté ale v začátku třetí části znovu odskočili do třígólového vedení. Mladoboleslavský Pavel Musil svou druhou brankou v utkání znovu snížil na 3:5, ale víc už se domácím nepodařilo a Litvínov v závěru ještě skóroval a upravil na konečných 6:3.

31. kolo hokejové extraligy:
Branky a nahrávky: 32. Irgl (Jank, Kane), 49. Kane (Linhart, Adamský), 52. J. Petružálek (Marosz, Krajíček), 59. Kane (Irgl, Adamský) - 33. Skuhravý (Dujsík), 53. Mullane (T. Rachůnek, Vachovec). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 4091.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Šimek (Radivojevič, P. Jelínek), 27. Šimek (L. Krenželok, Martin Procházka), 58. Bartovič (Radivojevič, J. Stránský). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4398.

PSG Zlín - HC Škoda Plzeň 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Mountfield Hradec Králové - HC Dynamo Pardubice 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Köhler (Dragoun), 23. Jarůšek (Štajnoch, Šimánek), 31. T. Knotek (Bednář), 51. Newton (Köhler, Kukumberg), 60. Kukumberg (Šimánek) - 14. Rolinek (Redenbach, Schaus). Rozhodčí: Hodek, Souček - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6890 (vyprodáno).

Branka a nahrávky: 35. D. Šťastný (Matějíček, Žižka), 37. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 49. Kubiš (D. Šťastný, Kotvan) - 8. Vondráček (Švarc, Čerešňák). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4111.

BK Mladá Boleslav - HC Verva Litvínov 3:6 (0:3, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 33. Musil, 35. Orsava (Žejdl), 48. Musil - 4. Jurčík (Strnad), 4. Lukeš (Gerhát, V. Hübl), 15. V. Hübl (Gerhát, Gula), 35. Lukeš (Kubát), 42. Válek (Jánský, F. Pavlík), 59. M. Hanzl (R. Hanzl). Rozhodčí: Polák, Bejček - Frodl, Zavřel. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. Diváci: 2658.

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít