Třinec si poradil se Spartou a nadále vede extraligu, na druhou příčku poskočil Liberec

Hokejisté Třince si v 30. kole, předposledním před vánočními svátky, připsali další tři body do extraligové tabulky, když doma zdolali pražskou Spartu 2:1. Jejich nejbližšími pronásledovatelem je Liberec, který díky výhře 3:2 v Pardubicích vyšplhal ze čtvrté pozice na druhou.

Třinec má v čele extraligy čtyřbodový náskok na druhý Liberec | Zdroj: ČTK

Oceláři se proti Spartě dostali do vedení v 7. minutě, kdy jejich nejproduktivnější hráč Rostislav Marosz prostřelil Tomáše Pöpperleho z mezikruží.

Pražané sice vyzkoušeli třineckého gólmana víckrát, ale prosadit se dokázali až v závěru druhé třetiny. Lukáš Pech se šikovně uvolnil v útočném pásmu a přesným bekhendem zavěsil puk do sítě.

Tentýž hráč pak zkraje třetí dvacetiminutovky neproměnil trestné střílení a aktivnější Třinec vstřelil vítězný gól na 2:1 z přesilovky.

Na druhou příčku za Oceláře se posunul Liberec, který po nevydařeném vstupu do sezony a třech porážkách z posledních třech utkání uspěl v Pardubicích. Po dvou zásazích Vladimíra Svačiny a jednom gólu Filipa Pyrochty je porazil 3:2.

Na zbylých čtyřech stadionech pokračovaly zápasy do prodloužení. Kometa Brno od úvodu druhé třetiny vedla v Plzni, jenže Západočeši otočili na 2:1. Obrat se podařil i Zlínu, který v Mladé Boleslavi prohrával už 0:2, ale nakonec zvítězil 3:2.

Poslední Karlovy Vary dotáhly proti Olomouci dvougólové manko, ale v prodloužení inkasovaly na 2:3 a se stejným konečným výsledkem odjížděl Chomutov z Litvínova.

Tipsport Extraliga 2015/2016 | Platné k 20. 12. 2016 20:56