Třinec v ELH dál tápe. Plzeň přišla o vedení, Kladno je v play-off

Hokejisté Třince prohráli v 50. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Litvínovem 2:5 a přepustili soupeři páté místo v tabulce. Pro Oceláře je to už osmá porážka z posledních devíti zápasů. Chomutov zůstává po prohře 0:4 se Slavií poslední. Na druhé místo se díky vítězství 4:2 v Českých Budějovicích posunul Zlín. O vedoucí pozici přišla po prohře 1:2 po samostatných nájezdech v Kladně Plzeň. Kometa Brno nezvládla domácí zápas s Pardubicemi, kterým podlehla 2:3. Liberec naopak doma přehrál Energii Karlovy Vary 3:1.

Utkání 50. kola hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 22. února v Kladně. Ondřej Kratěna z Plzně (vpravo) dává gól kladenskému brankáři Janu Cháberovi. | Zdroj: ČTK

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:5 (0:1, 0:3, 2:1)

Třinečtí pokračují v zoufalých výkonech v posledních kolech, i když trenéru Turkovi už nechyběli v sestavě zkušení beci Hrabal a Galvas. Poprvé inkasovali Oceláři v 8. minutě z hole Hanzla, rozhodující momenty ale přišly až v polovině utkání.

Nejprve navýšil vedení Litvínova v 28. minutě z brejku Ručinský, který přesně trefil levý horní růžek domácí brány. O dvě minuty později už to bylo o tři branky, když se trefil Hübl, ve 33. minutě už po trefe Rapáče začalo být jasné, že všechny body si odvezou hosté. Třinec sice v závěru snížil, ale Litvínov si vítězství nenechal vzít.

Branky a nahrávky: 43. Orsava (Hrňa, Kania), 59. Bonk (M. Růžička, Varaďa) - 8. Hanzl (Martynek), 28. Ručinský (Martynek, Zeman), 30. Hübl (Ručinský, Baláž), 33. Rapáč (J. Černý), 53. Rapáč (Gula, Pšurný). Rozhodčí: Baluška, Konc (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 3361.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)

Plzeň přijela do Kladna bez sedmi hráčů základní sestavy, v níž chyběli i Martin Straka, Tomáš Vlasák či Václav Pletka. Aktivnější tak byli v první třetině Rytíři, kteří se ujali vedení v 6. minutě po trefě Dragouna. V nervózním utkání se na další branku čekalo až do závěrečného dějství, v 50. minutě se podařilo využít chyby v rozehrávce Kratěnovi a bylo srovnáno.

Prodloužení vítěze neurčilo, a tak přišly ke slovu samostatné nájezdy, v nichž byli šťastnější domácí. Jako jediný totiž dokázal nájezd proměnit kladenský Koba Jass.

Branky a nahrávky: 6. Dragoun (Melka, Dalecký), rozhodující nájezd Jass - 50. Kratěna (Jan Kovář). Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:9. Bez využití. Diváci: 3157.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Utkání 50. kola hokejové extraligy HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 22. února v Českých Budějovicích. Českobudějovický brankář Pavel Kantor chytá střelu, před ním jsou spoluhráč František Ptáček a Petr Čajánek ze Zlína (uprostřed). | Foto: ČTK

Zlín byl v úvodu utkání aktivnější, už v 5. minutě mohl otevřít skóre Holík, jenomže mířil do tyčky. Velkou šanci měli v 15. minutě zápasu domácí, když se brankář Sedláček srazil za bránou s Horákem, jenomže Jihočeši puk do brány nedostali. První branka tak padla až dvě minuty před koncem úvodního dějství, když se prosadil zlínský Čajánek.

Domácím se podařilo díky Ptáčkovi vyrovnat v úvodu druhé třetiny, v polovině utkání překlopil vedení zpět na stranu Zlína Šlahař, jenomže jen dvě minuty nato bylo znovu srovnáno, když Dej po sólovém úniku propálil ve vlastním oslabení Sedláčka.

Zlín si ale ještě v téže přesilovce vzal vedení zpět díky šťastné trefě Okála. V závěrečné power-play se Budějovickým vyrovnat nepodařilo, naopak Holík zpečetil výhru Zlína trefou do prázdné brány.

Branky a nahrávky: 23. Ptáček (Vydarený, Langhammer), 34. Dej (Kotalík, Vydarený) - 18. Čajánek (O. Veselý, Honejsek), 32. Šlahař (Kubiš, Kotvan), 37. Okál (Urbanec, Holík), 60. Holík. Rozhodčí: Polák, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4504.

Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Slavia na ledě Chomutova jednoznačně dominovala a i počtvrté v sezoně si se Severočechy snadno poradila. Úvodní gól dal v 11. minutě Krenželok, ve druhé třetině přidal druhou branku Kadlec a v poslední dvacetiminutovce se v rozmezí dvou minut trefili ještě Poletín a Hertl. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se díky výhře 4:0 posunuli do čela extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 11. Krenželok (Alinč, Koma), 24. Kadlec (P. Jelínek, Micka), 46. Poletín (Klhůfek, Furch), 47. Hertl (Sklenář). Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:4, navíc J. Stehlík (Chomutov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3801.

HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Pardubice ukončily na ledě Komety šestizápasovou sérii porážek a posílily naději na účast alespoň v předkole play-off. Dvěma góly se v dresu vítězů prezentoval Martin Bartek, který si připsal i vítěznou trefu. Kometě nepomohla ani závěrečná power-play, Brňané tak budou muset o účast v play-off ještě bojovat.

Branky a nahrávky: 2. Lušňák (Holec), 19. Holec (Lušňák, Burian) - 10. Bartek (Cetkovský, V. Kočí), 36. V. Kočí (Semorád, T. Nosek), 45. Bartek (Rolinek). Rozhodčí: Minář, Šindler - Jindra, Skopal. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

V Liberci se začínalo později, protože rozhodčí uvízli v dopravní zácpě, ani to ale Liberec nezastavilo v rychlém rozletu. V 8. minutě otevřel skóre Tomáš Filippi a ještě do konce první třetiny vedli domácí o dvě branky, když se z dorážky prosadil Jaroslav Kudrna. V polovině utkání už to bylo 3:0 pro Liberec po trefě Nedvěda, Karlovy Vary stihly už jen kosmeticky upravit výsledek.

Branky a nahrávky: 8. Filippi (Kudrna), 15. Kudrna (Čakajík, P. Nedvěd), 34. P. Nedvěd (T. Pospíšil) - 41. Kumstát (D. Nosek). Rozhodčí: A. Jeřábek, Hodek - Pouzar, D. Jelínek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 3705.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít