Třinec v tichosti posílil. Příchod Zagrapana nejspíš není poslední změnou

Hokejisté Třince prolomili ve 33. kole Tipsport extraligy své prokletí. České Budějovice dokázali porazit v samostatných nájezdech. Za normálních okolností poměrně běžný výsledek 4:3 je v tomto případě důvodem k jásotu, protože v předcházejících sedmi případech odjížděli po trestných stříleních Oceláři s hlavou svěšenou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Pardubice vs. HC Třinec | Foto: HC Moeller Pardubice

I přes prolomení této nepříznivé série se ale dají tušit ve slezském klubu změny. Jejich první indicií byl už pohled na hráče s číslem 19. Na dresu sice chyběla jmenovka, ovšem tištěná zápasová soupiska prozradila, že jde o slovenského reprezentanta Marka Zagrapana, který tak pod Javorový přišel v naprosté tichosti.

„Dozvěděl jsem se to včera večer, takže jsem toho zatím moc nenatrénoval. Dneska jsme měli rozbruslení a s klukama se zatím pomalu seznamuji. Ale všechno je super, v kabině je skvělá atmosféra,“ naznačuje rychlost změny své klubové příslušnosti Marek Zagrapan, který tak zažil opravdu nevšední Vánoce.

„Před dvěma dny jsem byl ještě v Rusku, pak jsem se třicet hodin proletěl a nakonec jsem se ocitl tu. Na Štědrý den jsem jen na pár hodin stavil doma a pak jsem hned jel sem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Změny v u třineckých ocelářů

Zagrapan totiž ještě minulý týden reprezentoval Slovensko na turnaji ve Švýcarsku. Po něm odletěl do Ruska, kde došlo na ukončení jeho smlouvy s nováčkem KHL Chantyj- Mansijskem. Odtamtud vyrazil domů do Prešova rozbalit dárky, aby o pár hodin později už zase jel do Třince. Tedy do týmu, který o něj usiloval už před rokem a půl.

„Před rokem a půl jsem byl ještě v Americe. Věděl jsem o nabídce z Třince, ale prostě to nevyšlo,“ říká Zagrapan.

I když rychlost přesunu čtyřiadvacetiletého centra připomínala tak trochu akci jako z filmu Kulový blesk, nepřicházel Zagrapan do úplně neznámého prostředí.

„V Americe jsem hrál na farmě s Martinem Lojakem a v reprezentaci jsem s Hamasem, takže tu pár kluků znám.“

„My potřebujeme nějakého centra, který bude tvořit hru a bude schopen hrát i dozadu,“ vysvětlil klady nové akvizice v týmu Ocelářů trenér a sportovní manažer v jednom Pavel Marek.

S příchodem Zagrapana v už tak našlapaném celku vzniknul na pozicích útočníků rázem přetlak, který vedení klubu hodlalo řešit na dnešní schůzi představenstva.

„Chceme dávat šanci mladým hráčům. Je velká šance, že nějakého kluka pustíme. Je pravda, že v té čtvrté lajně prostě nezbude místo,“ říká Marek.

Mimochodem, ve čtvrté útočné řadě hráli proti Českým Budějovicím čerstvý reprezentant Martin Adamský, dále na třinecké poměry stále ještě mladík Erik Hrňa a Jiří Polanský.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme