Třinec vstoupil do semifinále vítězně, Spartě nasázel šest gólů

Hokejisté Třince využili na startu semifinálové série v play-off proti Spartě výhodu domácího kluziště a tým z Holešovic porazili hladce 6:2. Po bezbrankové první části se domácí ve vypjatém souboji rozstříleli a na všech šest gólů jim pak stačilo 24 minut

Třinec poslal do vedení Radim Matuš, který z trestného střílení překonal sparťanského gólmana Jaroslava Januse | Zdroj: ČTK

První třetina nabídla velmi opatrný hokej s minimem šancí. Tu největší měli v 10. minutě Oceláři. Orsava uvolnil Rotha, který se rázem ocitl sám před gólmanem Novotným. Kličkou do forhendu se ale dostal do těžké pozice a branku přestřelil.

Druhou velkou šanci už Třinec využil. Po čtyřech minutách druhé třetiny fauloval sparťanský obránce Polášek Matuše a sudí nařídil trestné střílení. Pražané sice vystřídali brankáře, ale na bekhendovou kličku Matuše nestačil ani náhradník Janus.

V 27. minutě využili Oceláři druhý faul Poláška, když v přesilové hře zvýšil na 2:0 Adamský. Sparta sice krátce po polovině zápasu snížila při hře čtyř proti čtyřem zásluhou Pecha, ale domácím vrátil dvougólový náskok Hrňa, jenž šikovně tečoval střelu Klesly.

Minutu po přestávce mohl snížit na rozdíl jediného gólu Polášek, který ale po přihrávce Hlinky trefil jen tyčku třinecké branky. A o necelé tři minuty toho sparťané litovali. Domácí Dravecký se krásně zbavil soupeře a zavěsil přesnou střelou k tyči – 4:1.

Třinečtí hokejisté nasázeli Spartě v úvodní utkání semifinálové série šest gólů | Foto: ČTK

V 45. minutě bylo Spartě ještě hůř. Mikuš na modré čáře přišel kvůli pádu o puk a pustil Douderu do samostatného úniku. Třinecký obránce šanci využil a střelou do horního růžku vyhnal Novotného z branky.

Ani jeho náhradník Janus ale nedokázal třinecké ofenzivě dlouho vzdorovat. O tři minuty později se totiž zblízka prosadil Plíhal. Pražanům se podařilo v závěru už pouze výsledek kosmeticky upravit zásluhou Barinky, jehož gól musel potvrdit až videorozhodčí.

Sparta bude mít šanci na vyrovnání série hned v neděli, kdy je na programu druhý zápas.

Semifinále play off hokejové extraligy - 1. zápas:

HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 24. Matuš z trestného střílení, 27. Adamský (Polanský, Klesla), 35. Hrňa (Klesla, Ružička), 44. Dravecký (Orsava, Galvas), 45. M. Doudera, 48. Plíhal (Ružička, Hrňa) - 32. Pech (Kumstát), 58. Přibyl (Barinka, Forman). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 13:12, navíc Réway 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5063.

František Kuna, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít