Třinecké Oceláře straší v letošním play-off samostatné nájezdy

Hokejisté Třince prohrávají v semifinálové sérii se Zlínem 1:2 na zápasy. Třetí duel série ztratili v samostatných nájezdech. V letošním play-off pro Oceláře nic nového.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Semifinále play off hokejové extraligy - 3. zápas HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 30. března v Třinci. Jakub Orsava (Třinec) střílí na Jakuba Sedláčka (Zlín). | Zdroj: ČTK

O samostatných nájezdech se říká, že jsou loterií. Pokud je to pravda, tak má Třinec v letošních vyřazovacích bojích neuvěřitelnou smůlu. Samostatné nájezdy absolvovali Oceláři v tomto play-off už potřetí - a potřetí si trenér Josef Turek mohl jen povzdechnout:

„V penaltách jsme nedali žádný gól, takže dnes zaslouženě vyhrál Zlín.“

Přitom být či nebýt úspěšný v play-off v samostatných nájezdech, to je velký rozdíl. Ve čtvrtfinále prohrál Třinec se Spartou jediný zápas v řádné hrací době. Přesto o postupujícím do semifinále muselo rozhodnout až poslední, sedmé utkání.

„Nehoda není náhoda… prostě to neumíme, no. Co k tomu mám říct,“ marně hledá slova útočník Jan Peterek, který se před samostatnými nájezdy proti Zlínu dokonce ptal útočníka Marka Zagrapana, zda by byl ochotný jet. A hned vysvětluje proč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinec znovu v play-off neuspěl v samostatných nájezdech, už potřetí

„Ráno jsme na tréninku jezdili nájezdy, bylo nás tam asi pět, a on byl nejlepší. Věděl jsem, že má dneska formu, šlo mu to, tak jsem se ho zeptal, jestli chce jet, jestli se na to cítí. On říkal, že jestli dostane důvěru, tak jo, ale od toho je tam trenér, aby určil, kdo pojede.“

A kouč Josef Turek věřil tentokrát trojici Jakub Orsava, Jiří Polanský a David Květoň.

„Já doporučuju, kdo pojede,“ bere na sebe zodpovědnost trenér Třince s tím, že klíčem pro výběr hráčů na samostatné nájezdy nemusí být vždy nutně fakt, jak se danému hráči dařilo v předchozím průběhu zápasu.

„Je to nějaká intuice. Ale jsou tam samozřejmě i klíčoví hráči, kteří se bojí jet, protože si nevěří, tak se pak se třeba určují jiní hráči,“ uzavírá trenér Josef Turek.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme