Třinečtí hokejisté mají problém s trenérem Turkem i 8 měsíců po jeho odvolání

V českých hokejových končinách nebývá zrovna obvyklé odvolávat trenéra po čtvrtém místě v sezóně. Přesto se Třinec k takovému kroku na jaře odhodlal. Teď se trenér Josef Turek poprvé od osudného začátku dubna pod Javorový vrch vrátil a na některé své bývalé svěřence stále působí jako pověstný červený hadr na býka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Josef Turek je v třinecké kabině hodně probíranou osobou (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Václava Varaďu musíte na rozhovory obvykle přemlouvat a stejně se jim mnohdy i pod různými záminkami vyhne. Tentokrát ovšem naklusal dvojnásobný mistr světa před novináře velmi ochotně.

"Proti trenérovi Turkovi jsme zaručeně chtěli vyhrát, protože v nás zanechal hlubokou stopu, na kterou všichni myslíme. Jsme rádi, že jsme ho porazili a neusnadnili mu návrat do Třince," vysvětluje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinečtí hokejisté měli proti Chomutovu jasný cíl. Porazit bývalého kouče Turka

Zejména druhá část odpovědi poukazuje na to, že vítězný gól, který vstřelil Varaďa Chomutovu pouhých 61 vteřin před koncem, vnímá dokonce až jako osobní satisfakci.

"Mluvím za celé mužstvo, které tu bylo loni, když řeknu, že jsme rádi, že jsme ho porazili. V novinách se prezentoval takovou formou, že ne všechno, co říkal, byla pravda. Tým to držel v rámci kabiny, nikdo z nás veřejně nevystoupil a nezačal se hájit. Teď jsme ale strašně rádi, že jsme zápas vyhráli a porazili ho," těšilo Varaďu.

Prostor pro svůj názor dostal pochopitelně i bývalý třinecký trenér Josef Turek. "Myslím si, že semifinále bylo velkým výsledkem. Zrovna Venca měl pode mnou životní sezonu v extralize, stejně jako Martin Růžička a další. Problém jsem s ním neměl."

Je pravda, že výrazný konflikt měl v uplynulé sezóně Václav Varaďa s Martinem Růžičkou. A stejně tak je pravda, dnes už hrající asistent Třince nenastoupil do posledních tří semifinálových zápasů proti Zlínu. Oficiálně byl nemocný.

"Myslím, že to klapalo, když jsme se dostali mezi poslední čtyři týmy. Víc bych to neřešil. Problémy jsou všude. Jestli si někdo myslí, že se jenom hladí po hlavách, tak to je na velkém omylu. Když chcete výsledek, tak se to někdy pohádá. Nezajímá mě, co o mně kdo vypráví, ať mi to řeknou do očí," uzavírá dnes už chomutovský trenér Josef Turek.

Radim Sajbot, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme