Třinečtí hokejisté se učí střídat

Pokud by se po včerejšku měla uzavřít základní část hokejové O2 extraligy, Slavia by hrála o udržení. To není science fiction, ale realita. Slávisté klesli po porážce 2:3 v Třinci na jedenácté místo v tabulce a z posledních devíti zápasů prohráli už poosmé. A to i přesto, že Oceláři by si za jednu ze svých herních činností zasloužili, bráno stupnicí školního známkování, čistou pětku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Pardubice vs. HC Třinec | Foto: HC Moeller Pardubice

Střídání během hry se piluje už od žáčků. Pravidla jsou jednoduchá: každý má přesně určeného spoluhráče, kterého si na lavičce hlídá a následně na daný povel střídá. Na první pohled nic složitého, ale třineckým jako by tato základní dovednost nešla.

Jen v utkání proti Slavii šli třikrát na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

,,Trápí nás to už delší dobu, vždycky tam někdo skočí. Musíme se toho vyvarovat, protože nás to může stát zápasy. Pořád si to vysvětlujeme, ale nějak nám to nejde. Asi musíme víc komunikovat, nevím,“ nepřišel tomu na kloub ani reprezentační útočník David Květoň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třinecké problémy při střídání

Je jasné, že jde o naprosto zbytečná vyloučení, i kdyby se to mělo objevit jen jednou za zápas. Ale třikrát a navíc pouhých 21 minut.

,,Šest hráčů tam má víckrat obě mužstva. Střídá se hrozně rychle. Nemůžu sice komentovat některé věci, ale nestranný pozorovatel viděl šest nebo i sedm hráčů i na druhé straně. Ale rozhodující faktor, který na to měl reagovat, nic nedělal, takže já nic říkat nebudu,“ nechtělo se do vysvětlování příčin trenéru Ocelářů Pavlu Markovi.

Proti Slavii to nebylo poprvé

Poté už se ale třinecký kouč rozpovídal, co podle něj stojí za málo vídanou bilancí trestů za příliš mnoho hráčů na ledě. Za první to může být jistá dávka nepozornosti, což ale podle Pavla Marka není tou hlavní příčinou.

,,Několikrát byli kluci už jednou nohou na střídačce a bylo to odpískané,“ stěžoval si Marek.

Pravidla určují pro střídání ochranné třímetrové pásmo, kde se mohou hráči beztrestně promísit, aniž by zasáhli do hry.
,,Dneska se to tak hraje. Když jsou střídající už 4 nebo 5 metrů od mantinelu, tak tam ti čerství už musí jít, jinak nevystřídáte,“ je proti striktnímu dodržování pravidel Pavel Marek.

Ale tak jako tak – tresty za příliš mnoho hráčů na ledě nejsou pro třinecké nijak výjimečné. Za stejné provinění totiž pykali Oceláři i v předcházejícím duelu proti Pardubicím.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme