Třinečtí hokejisté vedou po výhře nad druhým Litvínovem už o 14 bodů

Hokejisté Třince udělali další krok k zisku Prezidentského poháru pro vítěze základní části extraligy. V utkání 42. kola porazili Oceláři v souboji dvou nejlepších týmů Litvínov 4:1 a tabulku vedou před Severočechy už o 14 bodů. Šanci posunout se na třetí místo po porážce Sparty na ledě Boleslavi nevyužila Kometa, která doma podlehla Vítkovicím.

Litvínovský brankář  Jakub Soukup likviduje zakončení Vladimíra Draveckého z Třince

Litvínovský brankář Jakub Soukup likviduje zakončení Vladimíra Draveckého z Třince | Zdroj: ČTK

Litvínov dorazil do Třince bez reprezentačního gólmana Francouze a poprvé inkasoval už v 5. minutě, kdy kuriózní nahození Plíhala ze středního pásma zapadlo za Soukupova záda. Severočeši mohli srovnat zkraje druhé třetiny, jenže Hübl neproměnil trestné střílení.

To Oceláři Orsava s Polanským byli v zakončení efektivnější a vedení 4:0 zařídil lídrovi gólem v početní převaze Hrabal. Čtyři minuty před koncem se Litvínov dočkal alespoň čestného úspěchu, když Kubát rovněž využil přesilovku.

Sparta se sice dostala na boleslavském ledě do vedení už po šesti odehraných minutách, ale poté Pražané často jen přihlíželi rychlým akcím a nebývalé produktivitě nováčka. Na vítězství Boleslavi 6:3 se hattrickem podílel Hyka. Útočník Sparty Jaroslav Hlinka se díky asistenci na poslední gól svého týmu osamostatnil v čele historického kanadského bodování klubu.

David Výborný střílí druhý boleslavský gól v utkání se Spartou | Foto: ČTK

Zaváhání Sparty mohla využít Kometa, která by v případě jakéhokoli bodového zisku v duelu s Vítkovicemi vystřídala Pražany na třetím místě tabulky. Brňané ale v urputném boji neuspěli a po porážce 1:2 zůstávají čtvrtí.

Na domácím ledě se nedařilo ani Karlovým Varům, které v západočeském derby podlehli 1:3 Plzni. „Indiáni“ si i díky dvěma gólům Simona připsali sedmou výhru z posledních osmi vzájemných utkání. Karlovarští mají na předposlední 13. příčce i nadále jedenáctibodový náskok před poslední Slavií.

Slávisté dostali šest gólů

Pražané museli po dvou výhrách v řadě skousnout debakl 1:6 od Pardubic. Svěřenci trenéra Miloše Říhy si tříbodový zisk odvezli z O2 areny znovu po dvou týdnech, před kterými zvítězili v dohrávce 16. dějství stejným výsledkem.

Do výsledkové krize se dostali také hokejisté Olomouce. Extraligový nováček po porážce 0:3 na ledě Zlína čeká na vítězství už šest zápasů. Naopak úřadující mistr i díky třetímu čistému kontu v sezoně brankáře Kašíka potvrdil, že se mu momentálně doma daří. Na stadionu Luďka Čajky vyhrál Zlín třináctý z posledních čtrnácti zápasů.

Hned tři trestná střílení nařídil rozhodčí v utkání Hradce Králové s Libercem. Ani jeden ze střelců ale nebyl úspěšný, i proto Východočeši po trefě Mertla ze třetí třetiny slaví těsnou výhru 2:1.

42. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Plíhal (M. Růžička), 23. Orsava (Nosek), 32. Polanský (Dravecký, Matuš), 50. Hrabal (Klesla, Orsava) - 56. Kubát (Ručinský, Hübl). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Frolo (Litvínov) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 5181.

PSG Zlín - HC Olomouc 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 27. Kubiš (Žižka), 39. Čajánek (J. Svoboda, Marušák), 45. J. Svoboda (Čajánek, O. Veselý). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 4585.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 6:3 (3:1, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Hyka (Lenc), 14. D. Výborný (M. Hruška), 18. Hyka (Trška, M. Látal), 23. Jarůšek (Bárta, D. Výborný), 27. Hyka (Musil), 31. Bárta (M. Hruška) - 6. M. Procházka (Chlapík), 27. J. Mikuš (Sabolič), 60. Piskáček (J. Hlinka, Réway). Rozhodčí: Hodek, Mikula - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:2. Diváci: 4010.

Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. T. Knotek (Šimánek, Kudrna), 44. Mertl (Kudrna, Vašíček) - 33. Krenželok (Gřegořek, Filippi). Rozhodčí: Polák, R. Svoboda - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:5, navíc Troliga (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3792.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. L. Čermák (Dočekal) - 14. Kucsera (Vandas, Štencel), 57. Zíb (Roman, Vandas). Rozhodčí: Pavlovič, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Hanzlík (Brno) na 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6812.

HC Slavia Praha - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:6 (0:1, 1:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 26. J. Novák (Bednář, Sklenář) - 9. T. Zohorna (P. Sýkora, Gregorc), 25. Tybor (Radil, Kristan), 31. Marcinko (Čáslava, T. Zohorna), 38. Nahodil (Radil, Tybor), 51. Tybor (Nahodil, Radil), 57. T. Zohorna. Rozhodčí: Horák, Hradil - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:3. Diváci: 3432.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 45. Koblasa (J. Kverka ml.) - 1. Simon (Johnson, Kratěna), 12. Lev (Indrák, Pulpán), 33. Simon (Johnson, J. Sýkora). Rozhodčí: Pešina, Souček - Zíka, Jindra. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 3599.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít