Třinečtí Oceláři budou spoléhat na mladé talenty

Třinec se loni stal po dlouhých devíti letech prvním týmem, který dokázal vyhrát jak základní část extraligy, tak i následné play off. Na vznik nové dynastie to ale nevypadá, protože Oceláři před novou hokejovou sezónou oslabili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Třince právě zvýšili ve Vítkovicích na 4:1 | Zdroj: ČTK

To bylo slávy, když Třinec na jaře poprvé ve své klubové historii získal titul. Teď, o pět měsíců později, se dá aktuální situace u Ocelářů popsat jedním slovem - střízlivost.

„Určitě bychom byli radši, kdybychom v přípravě víc vyhrávali, ale utkání, která jsme prohráli, byla se špičkovými týmy, jako Poprad nebo CSKA Moskva, v Trenčíně jsme zase měli kádr mladých kluků. Chceme je dostat do sestavy, a proto musí dostat hodně prostoru,“ říká trenér Břetislav Kopřiva k nelichotivé bilanci přípravných zápasů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Třince se budou v nadcházející sezoně spoléhat na mladé hráče, cíle jsou tradiční

V jedenácti utkáních Třinec zvítězil pouze třikrát, z toho jednou nad prvoligovou Olomoucí. Na druhou stranu ale dodejme, že trenéři úřadujícího mistra dali v přípravě mladým hráčům až překvapivě příliš mnoho prostoru. I proto je zatím nejlepším střelcem Ocelářů s pěti brankami v extralize v podstatě neznámý Rostislav Marosz.

„V přípravě nás příjemně překvapil, nakonec jsme si ho stáhli z Olomouce, snad bude v takových výkonech pokračovat. Vidíme jeho zlepšení, šanci určitě dostane.“

Je jasné, že Třinec za obhajobou titulu mladíci nepotáhnou. Jenže i v případě zkušených borců vládne pod vrchem Javorovým nejistota. Za majitele bronzu z posledního mistrovství světa na Slovensku, Lukáše Krajíčka, který odešel do Minsku, náhrada nepřišla. Podobně jako žádné zvučné jméno nenahradilo rekordmana jarního play off Martina Růžičku.

„Nebráníme se příchodu posil v průběhu sezony, to určitě ne. Bude to dělat každé mužstvo, nikdo neuzavře kádr a pak ho nezmění. První kola ukážou, jestli jsme dobře zvolili mladé hráče a jestli ti starší udrželi výkonnost. Přestupní termín je do jednatřicátého ledna,“ říká trenér Břetislav Kopřiva, kterého před sezónou trápí zejména složení první velezkušené lajny.

Tradiční cíl

O absenci Martina Růžičky už řeč byla, týmu navíc chybí také Václav Varaďa. Ten v létě neodehrál jediný přípravný zápas poté, co se zranil během fotbalového zápasu Kubina teamu. A na jeho předsezónní zdravotní stav je, zdá se, uvaleno embargo.

„Jde o zranění, u kterého není vhodné nijak specifikovat, v jaké oblasti těla je.“

V Třinci si mohou klást před sezónou otázek víc než dost. Jedna z nich by klidně mohla znít, proč se do klubu, o kterém se ví, že patří k těm finančně nejlépe zajištěným u nás, nepovedlo přivést žádné posily zvučného hokejového jména. Vždyť kromě Martina Růžičky a Lukáše Krajíčka ulevili rozpočtu svými odchody také Vojtěch Polák, Tomáš Duba anebo Marek Zagrapan. Ale možná i proto zní z úst Břetislava Kopřivy na téma předsezónních cílů jediné - být v tabulce co nejvýš.

„Vyrovnanost extraligy je každý rok větší a větší, proto musíme mít postupné cíle. Chceme se dostat do play-off, pak se začne hrát znovu. Čím výše, tím lépe. Důležitá budou domácí utkání.“

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme