Třinečtí Oceláři dali Zlínu 4 góly v první třetině a srovnali stav semifinále

Hokejisté Třince dokázali vyhrát druhé semifinále play-off ve Zlíně, a srovnali tak stav na 1:1 na zápasy. Oceláři rozhodli o svém vítězství na Zimním stadionu Luďka Čajky hned v první třetině, ve které Beranům nastříleli čtyři góly. Série se nyní stěhuje do třinecké Werk Areny, kde se bude poprvé hrát v sobotu.

Zleva Petr Čajánek ze Zlína a Radek Bonk z Třince bojují o kotouč v semifinále play off | Zdroj: ČTK

Začátek utkání nenaznačoval, že by se měla na ledě strhnout gólová přestřelka, ale nasazení všech hráčů dávalo vědět, že žádný souboj nevypustí. I proto se hrálo hodně času v nestejném poštu hráčů na ledě.

Zatímco zlínští ani jednu ze dvou nabízených přesilových her nevyužili, Oceláři ano. V 11. minutě se střela vyražená gólmanem Sedláčkem dostala až k nejlepšímu střelci základní části Martinu Růžičkovi a ten ji uklidil do odkryté branky.

Nedlouho na to zvýšil svým druhým gólem v play-off David Květoň za přispění teče jednoho z bránících Beranů. Dvěma góly v rozmezí šestadvaceti sekund v 17. minutě, bylo takřka po zápase už po prvním dějství.

Navíc v 28. minutě opět inkasoval zlínský Jakub Sedláček, tentokrát gól od Varaďy, který v přesilovce pohotově tečoval střelu Hrabala od modré. Poté se do brány Zlína postavil Štůrala. I nadále měli hodně práce rozhodčí, jen za následujících deset minut rozdali sedm trestů.

Jednoho z nich využil na vykřesání naděje elitní první útok Beranů minutu a půl před druhou sirénou. Po vyhraném buly poslal puk na gólmana Hamrlík a jeho pokus usměrnil do sítě Bedřich Köhler. Necelé dvě minuty po návratu z kabin snížil z rychlého brejku Fořt, ale definitivní podobu výsledku dal třináct minut před koncem Polanský.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál) - 11. M. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. D. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (M. Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský). Rozhodčí: Hodek, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 12:10, navíc Čajánek - Adamský oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6104. Stav série: 1:1.

Zlín: J. Sedláček (28. Štůrala) - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Horák, od 32. navíc Matějíček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Ondráček, Melenovský, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach a Jurík
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Ovčačík, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Klimenta, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Rákos - Rufer, Zagrapan, Orsava. Trenéři: Turek a Janků

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít